11. Art Naif Festiwal

W Galerii Szyb Wilson w Katowicach 8 czerwca rozpocznie się 11. edycja Art Naif Festiwal. 
image praca Angeli Gomes, fot. materiały organizatora

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej jest wydarzeniem cyklicznym, dzięki któremu postindustrialne wnętrza Galerii Szyb Wilson w Katowicach zapełniają się kolorowymi obrazami namalowanymi przez artystów nieprofesjonalnych z całego świata (także z Polski).

 

Już od jedenastu lat Festiwal jest organizowany przez Fundację Eko-Art Silesia oraz Galerię Szyb Wilson, a z roku na rok przyciąga coraz więcej miłośników sztuki nieprofesjonalnej (podczas jubileuszowej, dziesiątej edycji Festiwalu odwiedziło nas 30 000 osób). Pokażemy około 1500 prac (malarstwo, rzeźba, ceramika) przygotowanych przez ponad 300 artystów z 40 krajów. Motywem przewodnim tej edycji będzie Australia, która jest tyglem kulturowym, gdzie tradycje zachodu stykają się z kulturą wschodu, a wszystko przeplata się z pierwotną kulturą aborygeńską.

 

Wystawie głównej będą towarzyszyć wystawy dodatkowe organizowane przez Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie oraz Galerię Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi. Odbędą się także spotkania z artystami australijskimi oraz wykład podróżnika Marka Tomalika. Stałymi punktami Festiwalu będą: koncerty, warsztaty plastyczne dla dzieci, festiwal filmowy AfryKamera oraz ArtJarmark w Nikiszowcu.

 

Więcej na stronie wydarzenia.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz