5. Festiwal Piosenki „O wolności”

Już tylko do niedzieli, 28 lutego 2021 r., trwają zapisy na 5. Festiwal Piosenki „O wolności”. Zadaniem uczestników jest wykonanie jednego, wybranego przez siebie utworu artysty polskiej sceny muzycznej – treść piosenki musi być inspirowana najnowszą historią Polski. Podstawowym kryterium wyboru utworu powinno być przesłanie: wyrażone w piosence pragnienie wolności, solidarności i niepodległości.
image

Wybrane utwory mogą pochodzić zarówno z repertuaru autorów związanych z nurtem opozycyjnym w okresie PRL, rockowych zespołów lat 80. XX w., jak też współczesnych artystów, którzy coraz częściej sięgają do ważnych dla niepodległości Polski wydarzeń z historii najnowszej. Gatunek muzyczny nie ma znaczenia. W związku z przypadającą w 2021 r. 40. rocznicą ogłoszenia stanu wojennego organizatorzy V Festiwalu Piosenki „O wolności” zachęcają do wyboru utworu ze sceny muzycznej lat 80. XX w.

 

Festiwal skierowany jest do osób w wieku 10-25 lat (w ramach dwóch osobnych kategorii wiekowych), będących zarówno amatorami, jak też młodymi artystami skupionymi wokół domów kultury, ośrodków młodzieżowych, szkół muzycznych, ognisk artystycznych, harcerstwa oraz innych organizacji i instytucji. Na scenie mogą wystąpić soliści oraz zespoły. W zgłoszeniu należy podać liczbę uczestników, wybrany do zaprezentowania utwór oraz wymagania sprzętowe.

 

Więcej informacji na stronie organizatora.

 

 

 

 

__________________________________________________________________________________________

 

 

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz