Archive gwiazdą Urodzin Miasta Kocham Katowice

Pierwszą gwiazdą Urodzin Miasta Kocham Katowice będzie brytyjski zespół Archive.
image materiały zespołu Archive

Twórcy takich przebojów, jak „Again” czy „Bullets” wystąpią 11 września na niebiletowanym koncercie w Strefie Kultury. Koncert będzie jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów przypadających dokładnie na ten dzień 150. rocznicy nadania Katowicom praw miejskich. Urodziny Miasta Kocham Katowice są przygotowywane przez Instytucję Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.

 

– 150-lecie miasta to okazja, żeby po raz kolejny udowodnić, że Katowice są miastem kultury i muzyki, i to muzyki z najwyższej półki – mówi Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice. – Dlatego zaprosiliśmy na wrześniowe Urodziny Miasta znany i ceniony na całym świecie zespół Archive. Jestem przekonany, że ich koncert spodoba się mieszkańcom i przyciągnie do Katowic tysiące fanów z całego kraju.

 

program:

 

11 września, piątek

  • Misia FF / Michalina Furtak, wokalistka i basistka znana wcześniej z grupy tres.b. Jej debiut w 2013 roku został szybko doceniony, przynosząc jej Paszport „Polityki” i statuetkę Fryderyka.
  • Natalia Przybysz / Tworząca wcześniej wraz z siostrą duet Sistars, wykonawczyni przeboju „Miód/ Nazywam się niebo”.
  • Archive

 

12 września, sobota

  • Łąki Łan / Grupa, której każdy koncert to teatralny, żartobliwy show. Grają żywiołowe połączenie muzyki punk i funky.
  • African Salsa Orchestra / Grająca taneczną salsę orkiestra złożona z 7 europejskich wirtuozów tej kubańskiej muzyki pod kierunkiem znanego muzyka reggae Tikena Jah Fakoly’ego. Druga gwiazda z zagranicy.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz