Ars Independent Festival 2019

Ars Independent Festival 2019 będzie już 9. edycją multimedialnego festiwalu filmu, animacji, gier wideo i wideoklipu. Nadchodząca odsłona odbędzie się w dniach od 24 do 29 września 2019 roku w Katowicach. Hasłem tegorocznej imprezy będzie: Unsubscribe!
image

Ars Independent Festival 2019 to 6 festiwalowych dni i ponad 40 multimedialnych wydarzeń zebranych pod hasłem #Unsubscribe. W programie zobaczymy 138 filmów, animacji, wideoklipów, krótko- i długometrażowych. W tym aż 28 polskich premier – w sumie 2180 minut oglądania! Ponadto 38 gry wideo i 10 wydarzeń na styku różnych mediów.

 

6 filmów pełnometrażowych, 32 krótkometrażowe animacje, 30 wideoklipów oraz 7 gier wideo – to materiał, który kolejny raz trafi pod ocenę festiwalowej publiczności. Ars Independent po raz czwarty pozwoli na to, byście sami wybrali laureatów i laureatki w międzynarodowych konkursach Czarny Koń. Zapraszamy, jurorzy i jurorki!

 

Dedykacja dla arabskiego kina w psychodelicznej odsłonie. Idole kiczu, tancerki i stare melodramaty pojawiają się na ekranie wypełnionym muzyką elektroniczną i dźwiękami bliskowschodnich instrumentów. Artyści z Francji i Libanu przyjadą do Katowic, aby na nowo zrewidować w swoim audio-wizualnym performansie hasło „Unsubscribe”.

 

Po otwarciu festiwalu przenosimy się do klubu festiwalowego by wraz z Missy Ness (DJ-ka, producentka, artystka wizualna) oddać się pełnej energii, duchowej podróży po wesołych dźwiękach. Znana na klubowych scenach Paryża, Londynu i Tunisu, w swoich aranżacjach miksuje arabskie wokale z nutami hip-hop, trip-hop, drum’n’bass czy electro.

 

Na zakończenie Festiwalu organizatorzy proponują realizowany od siedmiu lat projekt audiowizualny Soundscape: Mirror swoje działania skupia na współdziałaniu dźwięku i obrazu. Tandem Ostrowski/Roszczybiuk zapewnia, że spędzony z nimi czas potrafi przenieść na drugą stronę lustra, prosto do świata wykreowanego przez ludzki umysł i układy scalone. Na koncie mają wydawnictwa realizowane własnym nakładem, jak i ostatnią płytę („49 kilometers to the east”) wydaną przez Przesadę – sublabel Trzech Szóstek.

 

Pełny program Ars Independent oraz kalendarium dzień po dniu dostępne są na stronie festiwalu.

 
 
komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz