ArtJarmark 2017

Ponad stu wytwórców rzemiosła artystycznego, kilkunastu artystów z regionu, muzyka na żywo oraz liczne warsztaty, gry i zabawy – to wszystko 9 lipca czeka na odwiedzających nikiszowiecki rynek podczas tegorocznej odsłony ArtJarmarku odbywającego się w ramach Art Naif Festiwalu.
image

 

W najbliższą niedzielę Nikiszowiec zamieni się w artystyczną dzielnicę. Tradycyjnie już swoje prace zaprezentują twórcy ze śląskich grup plastycznych – w podcieniach placu Wyzwolenia pokaże się między innymi najsłynniejsza z nich – Grupa Janowska. Wśród ponad setki stoisk będzie można odnaleźć także prace innych artystów wystawiających się w Galerii Szyb Wilson podczas Art Naif Festiwal.

 

W niedzielne popołudnie (od godz. 13.30) na Nikiszowcu będzie dominować rzemiosło artystyczne. To idealna okazja dla osób, które gustują w przedmiotach i rzeczach nieprzeciętnych – na ArtJarmarku pojawi się okazja, żeby kupić dekoracje do domu, unikatowe zabawki, których nie znajdziemy w zwykłych sklepach dla dzieci, ubrania o oryginalnych krojach oraz biżuterię – od tej klasycznej z koralików po odważne recyklingowe projekty.

 

ArtJarmark tradycyjnie towarzyszy Art Naif Festiwalowi, Międzynarodowemu Festiwalowi Sztuki Naiwnej, który od dekady w letnich miesiącach odbywa się w katowickiej Galerii Szyb Wilson. Jest to największa w Europie wystawa prac artystów naiwnych, w tym roku można na niej zobaczyć prace ponad 300 artystów z 40 krajów. Festiwal potrwa do 19 sierpnia, więcej informacji na www.artnaiffestiwal.pl.

 

program:

 

godz. 13.30 rozpoczęcie

godz. 14.00 Arsen z Lipin i Ślonski Ruch Oporu - happening integracyjno-rozrywk0-kulinarny (zabawy dla dzieci rodem z śląskiego placu m.in. wyścig kapsli „Kurde Frans” i inni) - Jarosław Kassner, Tomasz Bienek i przyjaciele
godz. 15.00 koncert melodii francuskich w wykonaniu zespołu Nivel
godz. 16.00 spektakl teatralny Fabryki Kultury
godz. 17.00 Arsen z Lipin - resumegodz.
godz. 17.30 minirecital Nowakowski/Bienek

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz