Baroque Factory – {oh!} Orkiestra Historyczna i soliści Die Kölner Akademie

Katowice i niemiecka Kolonia świętują w tym roku 25-lecia partnerstwa. Z tej okazji do Katowic przyjadą muzycy tworzący na co dzień w orkiestrze Die Kölner Akademie.
image {oh!} Orkiestra Historyczna, fot. Przemysław Bratkowski

Die Kölner Akademie wykonuje szeroki repertuar – od XVII do XX wieku na instrumentach z epoki. Ich partnerami podczas koncertów byli najlepsi soliści. Artyści należą do tzw. nurtu wykonawstwa historycznie poinformowanego. To znaczy, że starają się odtworzyć intencje kompozytora utworów, które wykonują, m.in. korzystają z kopii oryginalnych partytur. Zespół wziął udział w nagraniu ponad 40 płyt CD, w tym wielu nagrodzonych m.in. nagrodą Supersonic czy Echo Klassik Prize.  Szczególnym echem w świecie muzycznym rozniosło się ich nagranie wszystkich koncertów fortepianowych Mozarta z udziałem pianisty Ronalda Brautigama.

 

W Katowicach solistom Die Kölner Akademie towarzyszyć będzie katowicka {oh!} Orkiestra Historyczna. Zespół w ciągu kilku lat zdobył jedną z pierwszych pozycji pośród polskich zespołów muzyki dawnej i wykonawstwa historycznie poinformowanego.

 

W ich wspólnym wykonaniu usłyszymy utwory ponadczasowych mistrzów: Antonia Vivaldiego i Jana Sebastiana Bacha.

 

wystąpią:

soliści Die Kölner Akademie

Myriam Arbouz – sopran

Carola Günther – alt

Matthieu Chapuis – tenor

Thilo Dahlmann – bas

Michael Willens – dyrygent

{oh!} Orkiestra Historyczna

 

program:

J.S. Bach Suita Orkiestrowa D-dur BWV 1068a

Kantata Der Herr denket an uns BWV 196

A. Vivaldi Sinfonia RV 149

Magnificat RV 610

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz