Będzie można zwiedzać nowy gmach ASP w Katowicach

W przyszłym tygodniu, 4–5 marca uczelnia organizuje dni otwarte w nowej przestrzeni katowickiej ASP.
image

Między ulicami Raciborską a Koszarową w Katowicach, na terenie dawnej jednostki wojskowej powstał nowy budynek dydaktyczno-badawczy i kulturalny. Teren wokół niego również zostanie zagospodarowany, planowane jest otwarcie parku form przestrzennych. Jest to największa inwestycja, jaką dotychczas realizowała uczelnia. Kosztowała czterdzieści milionów złotych. Obiekt ma 8 tysięcy metrów kwadratowych – cztery kondygnacje, podziemny parking na 128 miejsc i dziedziniec. Parking obok budynku ma 60 miejsc. W gmachu znajdą się galeria, studio filmowe, sala kinowa, biblioteka i archiwum, uczelniany sklepik oraz pokoje gościnne dla studentów. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Władze ASP planują stworzyć miejsce, w którym będą organizowane liczne wydarzenia kulturalne, związane ze sztuką, filmem, muzyką i nowoczesnymi mediami – nie tylko dla studentów. Jednak nadal trwają prace wykończeniowe. Realizacja całego projektu zostanie zakończona w kwietniu.

 

Podczas dni otwartych odbędą się wykłady, warsztaty i prezentacje (Katowice, ul. Koszarowa 19, ul. Raciborska 37 i 50, ul. Dąbrówki 9). Więcej informacji na ten temat znajduje się na www.asp.katowice.pl.

 

Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007–2013 oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Uroczystość otwarcia nowego budynku Akademii, połączona z inauguracją roku akademickiego 2015/2016, odbędzie się 9 października 2015 roku.

 

materiały ASP, pracownia An Archi Group

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz