Białas kontra architektura. Profesor Białas oko w oko z Robertem Koniecznym cz. 2

Profesor Białas oko w oko z Robertem Koniecznym cz. 2. Spotkanie z Robertem Koniecznym zamykające sezon cyklu „Puder i pył” nie miało końca, dlatego zdecydowano, że warto spotkać się jeszcze raz i na życzenie publiczności kontynuować rozmowę nie tylko o architekturze.  
image Robert Konieczny fot. materiały organizatora

Gościem ponownie będzie będzie Robert Konieczny, jeden z najbardziej uznanych i rozpoznawalnych na świecie polskich architektów, twórca słynnego domu aatrialnego. Był ośmiokrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe, a od 2012 roku jest niezależnym ekspertem tej Fundacji. Jego ostatnia realizacja (wraz z biurem architektonicznym KWK Promes, którego jest szefem) – Centrum Dialogu „Przełomy” w Szczecinie – zostało uznane za najlepszą przestrzeń publiczną Europy i otrzymało tytuł najlepszego budynku na świecie – World Building of the Year 2016.

 

Gospodarzem spotkań jest od początku Zbigniew Białas, autor nagrodzonych powieści kryminalnych „Korzeniec”, „Puder i pył” i „Tal” oraz profesor na Uniwersytecie Śląskim. Teatralny cykl PUDER I PYŁ to rozmowy na temat najciekawszych zjawisk kultury współczesnej i lokalnej. To spotkania z wyjątkowymi postaciami kształtującymi kulturalny krajobraz regionu, prowadzone tak, by nie zagrzebać tego co ważne pod warstwą pudru i pyłu.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook