Cztery Pory Roku Festiwal - Zima

Po jesiennej przerwie Cztery Pory Roku Festiwal powraca w nowym miejscu. Zimowa edycja odbędzie się w Drzwiach Zwanych Koniem już 19 grudnia.  Na scenie zaprezentują się młodzi, obiecujący wykonawcy: Erith, Karlla, Vera Veter, Beautiful Weather i Słowik.
image

Cztery Pory Roku Festiwal to unikatowy na skalę światową projekt, którego podstawą jest muzyczna celebracja zmieniających się pór roku. Cztery edycje festiwalu rocznie (WIOSNA, LATO, JESIEŃ i ZIMA – zawsze w sobotę najbliżej pierwszego dnia danej pory roku) stają się nie tylko okazją do odkrywania i prezentacji dokonań młodych polskich zespołów, ale także promocji ekologii i zdrowego trybu życia oraz integracji lokalnej społeczności.

 

Do tej pory festiwal odbywał się w Klubie Panorama na katowickiej Ligocie. Wraz z nadchodzącą edycją wydarzenie przenosi się do klubu Drzwi Zwane Koniem, zlokalizowanego w centrum Katowic przy ulicy Warszawskiej 37.

 

Młodzi artyści na scenie Drzwi Zwanych Koniem:

 

Utwory Erith, odkąd kilka miesięcy temu znalazły się w sieci, wywołały bardzo duże zainteresowanie środowiska muzycznego. O jej magicznej twórczości, oprócz wielu dziennikarzy, bardzo pozytywnie wypowiadają się muzycy, m.in. z The Dumplings i Coals. Swoje pierwsze koncerty zagrała w październiku i od razu cieszyły się one bardzo dużą frekwencją, a jej występy m.in. na Europejskich Targach Muzycznych CJG, Ars Cameralis i na Festiwalu Filmów Niezależnych Kiloff zaczęły potwierdzać przewidywania wielu mediów.

 

Karlla to singer-songwriterka pochodząca z Wrocławia. Muzyka towarzyszy jej od najmłodszych lat, piosenki inspirowane są muzyką akustyczną, minimalistyczną, folkową lecz nie tylko. Z wykorzystaniem gitary akustycznej (Eryk Szklarek), ukulele i dzwonków utwory prowadzą słuchacza przez opowieść pełną refleksji, emocji i melancholii.

 

Vera Veter przybyła do Katowic z Moskwy. Jak sama się określa, gra psychodeliczny, intergalaktyczny grunge. Jej debiutanckiego albumu można posłuchać na platformie Bandcamp. Po gitarowych koncertach przyjdzie czas na zabawę w elektronicznych rytmach.

 

Beautiful Weather to solowy projekt pochodzącego z Katowic Bartka Gregorkiewicza, oscylujący wokół takich gatunków jak chillwave czy dream pop. W trakcie ZIMY zaprezentuje swój dj-set.

 

Słowik swoją przygodę z dj-ingiem rozpoczął w 2012 roku rozkręcając pierwsze imprezy pod szyldem Rajza. Miksuje szeroko pojętą muzykę techno/house/128bpm oraz wolny klimat muzyki basowej. Zakochany w muzyce soul, blues i jazz. Interesuje się również multimediami scenicznymi, wykonując wizualizacje towarzyszące muzykom.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz