„Czytam Herberta” z Ewą Dałkowską

Zagłębiowska Mediateka zaprasza na wyjątkowe wydarzenie słowno-muzyczne „Czytam Herberta” przygotowane przez aktorkę Ewę Dałkowską, której towarzyszyć będzie muzyk Dominik Rosłon. Spektakl zorganizowany w ramach 14. Sosnowieckich Dni Literatury odbędzie się 23 września o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11.
image

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Na program złożą się wiersze poety w aktorskiej interpretacji, opatrzone muzyką na żywo. Usłyszymy m.in. Mama, Głos wewnętrzny, Rymowanka, Brewiarz, Modlitwa Pana Cogito podróżnika / fragment. 

 

Ewa Dałkowska - aktorka teatralna, radiowa i filmowa.  Ukończyła PWST w Warszawie (1972) oraz polonistykę na UW (1970). Aktorka Teatru Powszechnego w Warszawie (od 1974). W latach  1972-74 występowała w Teatrze Śląskim im. Wyspiańskiego  w  Katowicach. Od 1974 roku związana z Teatrem Powszechnym;  zagrała tu szereg znaczących ról, zarówno w  repertuarze klasycznym jak i współczesnym, m.in. : tytułową rolę w „Antygonie" Sofoklesa / Kajzara, w  „Kordianie" i „Balladynie" Słowackiego, „Wujaszku Wani" Czechowa, „Spiskowcach" wg Conrada, „Nocy trybad" Enquista, „Garderobianym" Harwooda. Śpiewa w Kabarecie Pod Egidą Jana Pietrzaka, na wrocławskich przeglądach Piosenki Aktorskiej, a także przygotowuje własne recitale jeden z nich to śpiewała Ordonka, który prezentowała w Teatrze Powszechnym.

 

Dominik Rosłon - wibrafonista, perkusista, pianista. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Łodzi (wydział piosenki estradowej). Współpracował z Teatrami Muzycznymi w Chorzowie, Gdyni, Teatrem Rampa, Buffo, Och Teatr w Warszawie. Obecnie współpracuje z teatrem Roma przy Musicalu PILOCI oraz ASM - Autorską Szkołą Musicalową Macieja Pawłowskiego. Od 15 lat jest wykładowcą Małej Akademii Jazzu w Gorzowie. Występował u boku takich artystów jak: Krystyna Janda, Piotr Machalica, Marian Opania, Lidia Stanisławska, Mieczysław Szcześniak, Monika Brodka, Ewa Uryga. Występuje w zespole VADOMAYA COLLECTIVE  jako wibrafonista.

 

http://www.silesiakultura.pl/media/attachment/czytam-herberta-da-kowska-.jpg





komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz