Design 32. Najlepsze Dyplomy Projektowe Akademii Sztuk Pięknych

Przed nami 11. edycja konkursu Design 32 na najlepszy dyplom projektowy. Już w najbliższa sobotę, podczas otwarcia wystawy pokonkursowej w katowickiej galerii Rondo Sztuki poznamy tegorocznych laureatów.  
image

Design 32 – konkurs na najlepsze dyplomy projektowe jest corocznym raportem z obszaru projektowania nauczanego w ośmiu publicznych uczelniach artystycznych. Minione dziesięć edycji konkursu to ponad 300 autorskich wizji, pozwalających odpowiedzieć na pytania o funkcję dizajnu i rolę projektanta, wzajemne relacje pomiędzy sztuką, a projektowaniem, miejsce dizajnu w uczelniach artystycznych, a także znaczenie i wartość projektowania.
Młodzi projektanci – laureaci poprzednich edycji konkursu – aktywnie działają na rynku projektowym, proponując kolejne narzędzia do rozwiązywania rozmaitych zagadnień i zjawisk, jakie przynosi nam zmieniająca się rzeczywistość.


Tegoroczna edycja jest przełomowa – po dziesięciu latach trwania konkursu organizatorzy zdecydowali się na zmianę formuły. W jury nie będą zasiadać jak dotychczas rektorzy poszczególnych uczelni lub ich przedstawiciele, ale eksperci z zakresu projektowania – wybrani przez Radę Programową konkursu. Otworzy to Design 32 na nowe spojrzenie – osób, które nie brały udziału w procesie powstawania prac dyplomowych, ale będą oceniać sam efekt końcowy, w tym jego szanse na zaistnienie na rynku.

 

Link do katalogu tegorocznej edycji Design 32.

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz