Domowe Studio Filmowe: Reżyserujemy

Ziemię opanował niebezpieczny wirus. Grupa śmiałków, wśród nich piloci, informatycy oraz specjaliści od pogody i mapy wyruszają w poszukiwanie bezpiecznej przystani na innej planecie. Brzmi jak streszczenie filmu science-fiction? W rzeczywistości jest to zadanie, które stanie przed domownikami w kolejnym odcinku „Domowego Studia Filmowego”. W czwartek, 21 maja zamienimy nasz pokój w statek kosmiczny i wyruszymy w podróż. Naszymi przewodnikami będą reżyser Bartosz Konopka i jego córka Hania, którzy opowiedzą o pracy reżysera filmowego.
image

Kolejny odcinek „Domowego Studia Filmowego” poświęcony będzie jednej z najważniejszych osób w branży filmowej, czyli reżyserowi. Do przybliżenia najmłodszym tajników pracy reżysera filmowego Instytucja Filmowa Silesia Film zaprosiła nominowanego do Oscara® za film „Królik po berlińsku” (2009) reżysera Bartosza Konopkę, który wraz ze swoją córką Hanią opowiedzą i pokażą, jak w domowym zaciszu wyreżyserować film.


Film tradycyjnie będzie można znaleźć na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej Silesia Film.


„Domowe Studio Filmowe” to przygotowany przez Silesię Film specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi cykl krótkich filmów, w których artyści i fachowcy z branży filmowej w przystępny sposób opowiadają najmłodszym o swojej pracy związanej z tworzeniem filmów. Zadają też dzieciom ćwiczenia i zachęcają do samodzielnych eksperymentów filmowych. W nagraniach wzięli udział czołowi polscy filmowcy, m.in. Bartosz Konopka, Marcel Sławiński oraz Joanna Macha. Filmy pojawiają się od 7 maja co tydzień na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej Silesia Film.


„Domowe Studio Filmowe” to już kolejny cykl filmów, które dla młodych kinomanów przygotowała Instytucja Filmowa Silesia Film podczas zamknięcia kin. Niedawno zakończył się projekt „Filmowe podróże z liskiem”, które wprowadzał dzieci i rodziców w tajniki tworzenia animacji filmowych, w tym animacji poklatkowej wykorzystując różne formy zabaw i ćwiczeń. 14 odcinków „Filmowych podróży z liskiem” nadal jest do zobaczenia na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej Silesia Film.


Cykl „Domowe Studio Filmowe” powstaje w ramach projektu edukacyjnego „Rodzina w kinie”, realizowanego w Kinie Kosmos.

 

Filmy będą pojawiać się co tydzień na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej Silesia Film. Pierwszy odcinek już w czwartek, 7 maja.

 

 

 

 


Instytucja Filmowa Silesia Film jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

 

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz