Domowe Studio Filmowe: Tajemnicze głosy kina

Spróbujcie zamknąć oczy i przywołać w pamięci wizerunki ulubionych bohaterów lub bohaterek z bajek. Z pewnością przypomnicie sobie nie tylko, jak wyglądali i jak się poruszali, ale przede wszystkim – jak mówili. O tym, jak sprawić, by postaci z kreskówek miały swój własny, rozpoznawalny i wyjątkowy głos w kolejnym odcinku „Domowego Studia Filmowego” opowiada Grzegorz Przybył, aktor zajmujący się dubbingiem filmowym.
image

Nie zawsze potrafimy docenić pracę niewidzialnych na co dzień artystów z branży filmowej. Czasami nawet zapominamy o ich wkładzie w proces powstania filmu. Przykładem może być artysta dubbingu, który podkłada głos do stworzonych postaci filmowych. Dzięki swoim aktorskim umiejętnościom sprawia, że bohaterowie stają się rozpoznawalni już po samym sposobie mówienia. Czy jest to łatwa praca? O tym opowie Grzegorz Przybył, związany z Teatrem Śląskim w Katowicach, który na co dzień – oprócz pracy na deskach teatru i na planie filmowym – użycza swojego głosu przeróżnym postaciom w polskich wersjach filmów fabularnych czy seriali animowanych, m.in. głównemu bohaterowi w serialu „Nowe przygody Lucky Luke’a”.


Nowy, czwarty już odcinek „Domowego Studia Filmowego” tradycyjnie można obejrzeć na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej Silesia Film.


„Domowe Studio Filmowe” to przygotowany przez Silesię Film specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi cykl krótkich filmów, w których artyści i fachowcy z branży filmowej w przystępny sposób opowiadają najmłodszym o swojej pracy związanej z tworzeniem filmów. Zadają też dzieciom ćwiczenia i zachęcają do samodzielnych eksperymentów filmowych. W nagraniach wzięli udział czołowi polscy filmowcy, m.in. Bartosz Konopka, Marcel Sławiński oraz Joanna Macha. Filmy pojawiają się od 7 maja co tydzień na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej Silesia Film.


„Domowe Studio Filmowe” to już kolejny cykl filmów, które dla młodych kinomanów przygotowała Instytucja Filmowa Silesia Film podczas zamknięcia kin. Niedawno zakończył się projekt „Filmowe podróże z liskiem”, które wprowadzał dzieci i rodziców w tajniki tworzenia animacji filmowych, w tym animacji poklatkowej wykorzystując różne formy zabaw i ćwiczeń. 14 odcinków „Filmowych podróży z liskiem” nadal jest do zobaczenia na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej Silesia Film.


Cykl „Domowe Studio Filmowe” powstaje w ramach projektu edukacyjnego „Rodzina w kinie”, realizowanego w Kinie Kosmos.

 

 

 

 


Instytucja Filmowa Silesia Film jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

 

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz