Dzielnica Brzmi Dobrze 2017 - przesłuchania konkursowe

Aż 55 młodych zespołów z Katowic zgłosiło się do konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze. To stworzony przez instytucję Katowice Miasto Ogrodów projekt służący profesjonalizacji i promocji amatorskich grup działających lub związanych z miastem. 8 kwietnia w sali koncertowej KMO zagra 31 kapel wyłonionych w preselekcji. Przesłuchania rozpoczynają się w sobotę, 8 kwietnia o godz. 10.00 i potrwają do godz. 18.00. Wstęp jest wolny.
image Kolory, fot. Tomasz Makula

 Wśród zgłoszeń dominowały zespoły grające wszelkie odmiany gitarowego rocka. Zasadą konkursu jest, że każda grupa musi reprezentować wybraną dzielnicę Katowic, z którą jest związana. Tu różnorodność była o wiele większa i swoich reprezentantów miała niemal każda.

 

31 zespołów, które posłuchamy w sobotę, to bardziej różnorodny przekrój gatunków muzycznych. Obok wspomnianego gitarowego grania na scenie KMO pojawią się 3 składy hiphopowe, twórcy muzyki elektronicznej, a nawet orkiestra dęta i chór gospel.

 

Aby wszyscy artyści zostali obiektywnie ocenieni, zaprosiliśmy do jury równie zróżnicowane grono. Katowickich muzyków oceniać będzie Maria Peszek, Klaudia Szafrańska z zespołu Xxanaxx, raper Gutek, skrzypek bluesowy Jan Gałach, Barbara Budniok z firmy Kayax i Michał Stemplowski z katowickiej formacji J. D. Overdrive.

 

Przesłuchanie wyłoni 4 zwycięskie zespoły, które otrzymają patronat Katowice Miasto Muzyki UNESCO. Dla nich także uruchomiony zostanie szereg działań aktywizujących, w tym warsztaty, koncerty, nagrania w studiu, sesje zdjęciowe i wideosesje.

.

W ten sposób dołączą do piątki wyłonionej w zeszłym roku. W trakcie kilkumiesięcznej współpracy zespołom umożliwiono udział w warsztatach wokalnych, które poprowadził Bartosz Caboń, warsztatach z wizerunku i PR z przedstawicielami Kayax oraz w warsztatach z produkcji muzyki elektronicznej Ableton Polska, które poprowadził Kuba Sojka. Grupy brały aktywny udział w życiu muzycznym miasta, grając liczne koncerty m.in. podczas Tour de Pologne, w ramach Piątkowej Sceny Muzycznej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, na Festiwalu Organizacji Pozarządowych oraz w ramach koncertów dzielnicowych, zapowiadających Dni Miasta Kocham Katowice 2016. Jeden z zespołów został zaproszony do występu podczas Rawa Blues Festival. Finalistom umożliwiono rejestrację nagrań w studiu Maq Records. Bazując na materiale wypracowanym w studiu, Miasto Ogrodów wydało zespołom EPki. Minialbumy zostały opatrzone zdjęciami zespołów, wykonanymi podczas dedykowanych sesji zdjęciowych. Zespoły spotkały się również na jam session.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz