Dzielnice brzmią dobrze – koncerty plenerowe

Ponad 30 zespołów i artystów zgłosiło się do przeglądu Dzielnica Brzmi Dobrze przygotowanego przez Katowice Miasto Ogrodów – Instytucję Kultury im. Krystyny Bochenek. Nadszedł czas na prezentacje finalistów konkursu.
image The Party is Over

W Katowicach gra wiele świetnych zespołów. Kwitnie gitarowy rock, elektronika, triphop, a nawet techno. Wiele z nich ma już za sobą pierwsze sukcesy w konkursach, pojawiało się w telewizyjnych programach łowiących talenty. W katowickim castingu Dzielnica Brzmi Dobrze została wybrana czołówka takich wschodzących gwiazd. Teraz ich muzykę będzie można posłuchać w katowickich dzielnicach: Ligocie, os. Witosa i Szopienicach. Koncerty są wydarzeniami towarzyszącymi Urodzin Miasta Kocham Katowice. Wstęp na wszystkie jest wolny.

 

program:

 

5 września – Stara Ligota (ul. Adwentowicza/Grzyśki)

godz. 18.00 – Lód 9

godz. 19.15 – The Party is Over

  • Lód 9 ­– mówią o sobie: hałas uporządkowany, dźwięk wyzwolony. Lód 9 to przekraczanie granic wyobraźni. Przebojowy, awangardowy trip w towarzystwie elektroniki, waltorni i skrzypiec. Nieprzewidywalność, energia i szaleństwo.
  • The Party is Over – Michał (bity) i Daria (wokal) połączyli swoje siły w 2014 roku. Ich muzyka rozpościera się pomiędzy triphopem a techno, nie stroniąc od inspiracji innymi nurtami. W w połowie listopada 2015 rok pojawili się w jednym z odcinków programu Must Be The Music. Występ przysporzył The Party Is Over wiele pozytywnych recenzji i nowych fanów.

 

6 września – os. Witosa (pl. św. Herberta)

godz. 18.00 – Srogo

godz. 19.15 – Hengelo

  • Hengelo – grają od niespełna roku. Najbliżej im do rocka alternatywnego. Dziennikarze nazwali ich już „jednym z najbardziej obiecujących zespołów ze Śląska", a na ich koncerty przychodzą liczni już fani.

 

7 września – Szopienice (Skwer Walentego Roździeńskiego)

godz. 18.00 – Beta Julia

godz. 19.15 – Kolory

  • Beta Julia – rock’n’roll inspirowany magią i… matematyką.
  • Kolory – trzech gitarzystów i perkusja gwarantują porządne, rockowe granie. Pierwszy duży koncert dali podczas Juwenaliów Śląskich w 2015 roku. Wystąpili też na jednej ze scen podczas niedawnego katowickiego etapu wyścigu Tour de Pologne.
komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz