Dzień Dziecka 2014 w CKK

Dzień Dziecka 2014 w Centrum Kultury Katowice odbędzie się pod hasłem „Dzieci kochają sztukę″.
image

program:

 

31 maja 2014

 

  • godz. 10.00, Pokój Sztuki Dziecka – Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci „Oko Kalejdoskopu”

 

Pokaz wybranych filmów dla dzieci w wieku 7-12 lat. Wprowadzenie Ewa Kokot.

 

  • godz. 11.00, Sala Grudniowa – Rodzinne Matinée: Muzyczne zabawy ze śpiewem i ruchem metodą Gordona

 

Muzyczne zabawy ze śpiewem i ruchem, które wymyślił specjalnie dla dzieci i rodziców muzyk jazzowy i teoretyk muzyki E. E Gordon. Podobnie do Pana Suzuki (pamiętacie kwietniowe spotkanie z dziećmi z Zabrzańskiej Szkoły Suzuki?), Pan Gordon twierdził, że muzyki najlepiej jest się uczyć, na wzór tego, jak uczymy się mówić, czyli niepostrzeżenie i naturalnie: poprzez zabawę, śpiew i ruch. Powiedział też, że „droga od malucha do geniusza zaczyna się od dźwięków – czystych dźwięków”. Chcecie się przekonać?

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

  • godz. 12.00, Sala Grudniowa – Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci „Oko Kalejdoskopu”

 

Pokaz wybranych filmów dla dzieci do 6 lat. Wprowadzenie Ewa Kokot.

 

1 czerwca 2014, śródmieście Katowic – Akcja Dzieci Kochają Sztukę

 

W ramach Dnia Dziecka na terenie miasta Katowice – w czwartej już edycji – zostaną zaprezentowane plakaty artystyczne tworzące galerię malarstwa dziecięcego. Akcja ma skłonić dorosłych do uczestnictwa w kulturze wraz z dzieckiem. Celem pokazu jest zwrócenie uwagi na sposoby, w jakie dorośli – zarówno rodzice, jak i wychowawcy – mogą umożliwić dzieciom kontakt ze sztuką i procesem tworzenia. Oprócz akcji plakatowej na ogromnym telebimie Spodka zostanie wyświetlony kilkakrotnie w ciągu dnia film będący kontynuacją treści plakatów. Od 2008 roku dzieci udzielają się twórczo w przestrzeniach galeryjnych CKK. Taki systematyczny kontakt rozwija wyobraźnię, wpływa na wrażliwość i samoakceptację małego artysty. Twórcy akcji wierzą, że przesłanie zawarte w treści filmu z motywem przewodnim „Dzieci kochają sztukę″ skłoni dorosłych, aby 1 czerwca wybrać się z własnymi pociechami do instytucji kultury całego Śląska: galerii, muzeów, filharmonii, bibliotek, teatrów czy kin.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz