Extra Sound Jazz Showcase

Katowice Miasto Ogrodów będzie gospodarzem wydarzenia, którego motywem przewodnim jest młoda ukraińska scena jazzowa. Na scenie w podcieniach 19 sierpnia zagrają dwa obiecujące zespoły, a dzień później odbędzie się spotkanie z przedstawicielami branży muzycznej oraz jam session.
image

Extra Sound Jazz Showcase został przygotowany w ramach programu „Extra Sound” Instytutu Ukraińskiego we współpracy z instytucją House of Europe. Polskim partnerem jest Katowice Miasto Ogrodów. I to właśnie w jego podcieniach przy placu Sejmu Śląskiego wystąpią wybrani przez Instytut Ukraiński artyści.


Ukraińska scena muzyczna jest wyjątkowo prężna i obfituje wielu znakomitych artystów. Jako Miasta Muzyki UNESCO chcemy pomóc zaprezentować się przez polską publicznością i przedstawicielami branży choć malutki jej wycinek – mówi Łukasz Kałębasiak, wicedyrektor ds. programowych Miasta Ogrodów.


Dwudniowy program (19 – 20.08.21) przewiduje koncerty, ale też jam session ukraińskich i polskich muzyków jazzowych oraz wydarzenia networkingowe dla mediów muzycznych i ekspertów w zakresie jazzu.


Bilety na wieczór koncertowy kosztują 20 zł (10 zł ze zniżką dla posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca) i są do nabycia na interticket.pl oraz przed wydarzeniami. Miejsca nienumerowane. Podczas koncertu obowiązują aktualne obostrzenia epidemiczne – obowiązek noszenia maseczek, dezynfekcji rąk przed wejściem oraz zakaz spożywania napojów i jedzenia. Pełny program na miasto-ogrodow.eu.

 

 

19 sierpnia 2021, godz. 19.00

Podcienia Miasta Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2)

 

Rusnak/Zyabluk Quartet

Katherine Zyabluk – piano

Jaromir Rusnak – kontrabas

Leszek HeFi Wiśniowski – flet

Bartłomiej Dybel – perkusja

 

KK4TET [UA]

Christina Kirik – kontrabas

Mykoła Ryshkov – saksofon altowy/tenorowy

Hryhoriy Parshin – saksofon barytonowy

Taras Kozak – perkusja

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz