Festiwal Filmowy Cropp Kultowe. Konkurs

Zbliża się maj, a wraz z nim prawdziwe święto kina w każdej - nawet najbardziej pokręconej - postaci. 18. Festiwal Filmowy Cropp Kultowe odbędzie się w Katowicach między 15 a 24 maja.
image

Festiwal Filmowy Cropp Kultowe organizowany jest po raz 18. Pełnoletność jednak nie zmieni jego ciągle młodocianego charakteru, więc na ekranach kin zobaczymy filmy, które bez względu na wiek porywają świeżością i bezkompromisowością. Na Festiwal złoży się kilkadziesiąt tytułów. Nie zabraknie klasyki, którą widzowie będą mogli zobaczyć - niejednokrotnie po raz pierwszy - na dużym ekranie. Pojawią się produkcje mainstreamowe oraz obrazy niszowe, filmy znane, ale i takie, które dotychczas rzadko lub wcale nie pojawiały się w kinach.

 

Zobaczymy kino gatunkowe, filmy realizowane w różnych konwencjach, produkcje uznanych twórców i filmowych wykolejeńców. Dobre kino standardowo będzie sąsiadować z produkcjami klasy B, a filmy będziemy mogli oglądać nie tylko z odrestaurowanych kopii, ale też z tradycyjnych taśm 35mm czy... kaset vhs.

 

Po raz pierwszy w historii festiwalu obok klasyki zobaczymy produkcje przedpremierowe oraz premierowe. Pojawią się też maratony filmowe, seanse plenerowe, eventy, spotkania z krytykami i twórcami oraz niebanalne konkursy. Słowem - wszystko, co oddaje wyjątkową atmosferę kina. Repertuar Cropp Kultowe to starannie wyselekcjonowany zestaw produkcji, które powinien znać każdy, kto chce określać się mianem kinomana.

 

Dla wygłodniałych karnetów fanów - organizatorzy Festiwalu już teraz przygotowali specjalny konkurs. Wystarczy w przejmujący, absurdalny i ciekawy sposób opisać przyczyny przerażenia dziewczyny z tegorocznego plakatu Cropp Kultowe. Historia musi zamknąć się w 3500 znakach (ze spacjami) i zostać przesłana do 30 kwietnia na adres biuro@croppkultowe.pl. Chętni do udziału w konkursie powinni w tytule maila wpisać: „Czekam na Cropp Kultowe”, a w treści podać podać także swoje imię i nazwisko. Wyłoniona historia i nazwisko zwycięzcy konkursu zostanie ogłoszone 1 maja.

 

 

 

 

 

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz