Festiwal piosenki „O wolności”

Festiwal piosenki „O wolności”, adresowany do młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów, organizowany jest po raz pierwszy. Ideą konkursu, który odbywać się będzie w formie przeglądu muzycznego, jest przypomnienie ważnych dla historii Polski utworów oraz postaci ich twórców, którzy słowem i muzyką wyrażali sprzeciw wobec systemu komunistycznego.
image

Konkurs skierowany jest do grup młodzieżowych lub pojedynczych wykonawców, zarówno amatorów, jak i skupionych wokół domów kultury, ośrodków młodzieżowych, szkół, ognisk artystycznych, harcerstwa. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się 28 uczestników, zarówno solistów jak i zespołów. Łącznie ponad 65 osób.

 

Festiwal odbędzie się 21 kwietnia 2017 r. w godzinach od 9.30 do 17.00 w Przystanku Historia – Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach im. Henryka Sławika przy ul. św. Jana 10.

 

Patronat honorowy nad Festiwalem objął Śląski Kurator Oświaty oraz Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek.

 

Organizatorami wydarzenia są Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.

 

Kontakt w sprawie Festiwalu: aleksadra.korol-chudy@ipn.gov.pl, tel. 32 207-07-01

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz