Filmowa klasówka

Tęsknisz za regularną dawką spotkań z historią kina i uważasz, że dobrze znasz swoich ulubionych reżyserów? Specjalnie dla ciebie twórcy „Lekcji filmowych” – Anita Skwara i Mariusz Ciszewski – przygotowali coś specjalnego. Już od dziś w każdy kolejny wtorek o 18.00 na Facebooku Kina Kosmos będziesz mógł wykazać się wiedzą o kinie i zdobyć filmowe nagrody.
image

Od blisko trzech tygodni katowickie kina Instytucji Filmowej Silesia Film są zamknięte, a wydarzenia i seanse odwołane lub przełożone. Wśród nich są również odbywające się regularnie „Lekcje filmowe” w Kinie Kosmos. Przygotowywany i prowadzony przez filmoznawców dr Anitę Skwarę i Mariusza Ciszewskiego cykl od wielu sezonów cieszy się niesłabnącą popularnością wśród widzów, którzy salę kina na Koszutce wypełniają zawsze do ostatniego miejsca. Dla fanów i uczestników „Lekcji filmowych” oraz dla wszystkich, którzy interesują się historią i ciekawostkami filmowymi, twórcy „Lekcji filmowych” mają niespodziankę. Od dziś, czyli od 31 marca, w każdy kolejny wtorek o godzinie 18.00 na Facebooku Kina Kosmos będzie publikowany zestaw dwóch pytań związanych z bohaterami „Lekcji filmowych”. Co tydzień autor/ka pierwszego poprawnie wskazanego zestawu odpowiedzi otrzyma nagrody: trzy płyty DVD z filmami wybranymi przez twórców „Lekcji filmowych” oraz książkę wydaną przez Instytucję Filmową Silesia Film – do wyboru „A jak Araki”, „Chroma. Księga kolorów”, „Urok melancholii. Dziewięć spotkań z Hanną Schygullą” lub „Łowca androidów. Słowa i obrazy”. Odpowiedzi umieszczamy oczywiście pod postem z pytaniami na Facebooku Kina Kosmos.

 

 


Filmoteka Śląska jest częścią Instytucji Filmowej Silesia Film będącej instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz