Finałowe przesłuchania konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze

Ponad 30 amatorskich zespołów i artystów zgłosiło się do przeglądu Dzielnica Brzmi Dobrze przygotowanego przez Katowice Miasto Ogrodów – Instytucję Kultury im. Krystyny Bochenek. W sobotę, 7 maja w sali widowiskowej wybraną grupę oceni m.in. Justyna Święs z The Dumplings, raper Miuosh czy Irek Dudek.
image Roman Kostrzewski i Ireneusz Dudek, fot. materiały prasowe organizatora

Do udziału w projekcie zaproszone zostały amatorskie zespoły działające w Katowicach, reprezentujące dowolny styl muzyczny. Warunkiem było, aby artysta lub artyści reprezentowali jedną z dzielnic miasta i występować pod jej szyldem. Pośród 32 zgłoszonych zespołów i artystów najwięcej, bo aż 8, działa w śródmieściu. Nie zabrakło jednak reprezentantów dzielnic południowych, ale i NIkiszowca, Załęża czy Koszutki. Ku naszemu zaskoczeniu nie znalazł się żaden zespół z os. Tysiąclecia. Większość, bo aż 11 grup wykonuje rock w jego najróżniejszych odmianach. Mocną reprezentację ma katowicka scena hiphopowa i metalowa.

 

Przesłuchania wybranej grupy odbędą się 7 maja od godz. 10.00 w sali koncertowej Miasta Ogrodów. Są otwarte dla publiczności, wstęp jest wolny.

 

Występom wybranych grup (każdy z nich wykona maksymalnie dwa utwory) będą przysłuchiwać się znakomici artyści reprezentujący niemal wszystkie gatunki: Justyna Święs  z duetu The Dumplings, Roman Kostrzewski, Ireneusz Dudek i Miuosh. Jurorką będzie także Barbara Budniok z wytwórni Kayax.

 

Zwycięzcy castingu otrzymają prawo do udziału w warsztatach z wybranymi, znanymi śląskimi zespołami, podczas których będą szlifować swoje talenty. We wrześniu wystąpią na profesjonalnych scenach w katowickich dzielnicach na koncertach zapowiadających Urodziny Miasta Kocham Katowice.

 

Projekt Dzielnica Brzmi Dobrze jest realizowana przez instytucję Katowice Miasto Ogrodów w ramach programu Miasto Muzyki UNESCO.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz