Hantio – monodram o samotności

Monodram na temat samotności, zrealizowany w formie intymnego wyznania, w reżyserii i wykonaniu Jacka Zawadzkiego. Już w piątek 4 października w Galerii Ateneum w Katowicach.
image

Autor, korzystając ze swoich doświadczeń życiowych, a także sięgając po teksty Bohumila Hrabala, Reinera Marii Rilkego i Wieniedikta Jerofiejewa, tworzy obraz człowieka wyobcowanego, żyjącego w hermetycznym świecie swojego umysłu.

 

Świat myśliciela i jego codzienne rytuały zmieniają się. Hantio traci sens swojej egzystencji, nie chce egzystować w nowej sytuacji.

Jacek Zawadzki (1962) – ukończył Studium Aktorskie przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Na przełomie lat 80. i 90. aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie, następnie członek grupy teatralnej Pur (Londyn) i aktor Teatru Kana w Szczecinie. To tam stworzył niezapomnianą rolę w monodramie „Moskwa – Pietuszki” na podstawie poematu rosyjskiego pisarza Wieniedikta Jerofiejewa. Spektakl należy także do najważniejszych przedstawień w reżyserskiej karierze Zygmunta Duczyńskiego. Premiera miała miejsce w 1989 w Szczecinie. Spektakl po polsku i angielsku pokazywany był na czołowych polskich scenach, jak również w Londynie, Edynburgu, Amsterdanie, Berlinie, Moskwie, Los Angeles, San Diego, Orange Country i San Francisco, spotykając się żywiołowym odbiorem i pełnymi zachwytu recenzjami krytyków.

 

W 1998 roku Jacek Zawadzki zrealizował dla stacji BBC2 film „At The End of On-Line”. W latach 2001-2012 przebywał w Stanach Zjednoczonych, gdzie z wraz reż. Rene Kerkman zrealizował szereg filmów krótkometrażowych, był członkiem grupy artystycznej Flat Iron i grał w zespole bluesowo-rockowym Banana Street. W roku 2012 wrócił do Polski.

 

scenariusz, muzyka, inscenizacja: Jacek Zawadzki

bilety: 10 zł (do kupienia w sieci Ticketportal.pl, m.in. w punkcie sprzedaży w Centrum Kultury Katowice, oraz przed spektaklem)

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz