Inwazja Sztukmistrzów

Wielka parada sztukmistrzów, a potem spektakl na katowickim Rynku. 25 lipca przeżyjemy artystyczną inwazję na centrum miasta. Zachwycone będą dzieci, ale też i dorośli.
image

Co roku w lipcu Lublin świętuje Karnawał Sztukmistrzów. A że Katowice i Lublin to miasta partnerskie, a z dobrych wzorów warto korzystać, z okazji 150-lecia Katowice przeżyją Inwazję Sztukmistrzów. Od czerwca w wybranych Domach Kultury w kilku dzielnicach młode talenty pracują pod okiem artystów z kilku katowickich grup teatralnych. Swoje umiejętności zaprezentują podczas barwnego korowodu. Przejdzie on w sobotę 25 lipca o godz. 16.00 od Strefy Kultury (a więc od parkingu przy Sali NOSPR) przez Al. Korfantego, 3 Maja aż do katowickiego Rynku.

Miejscem ich spotkania będzie scena na placu przed Teatrem Śląskim. O godz. 18.30 rozpocznie się tam magiczny spektakl „Cafe Variete”. Przygotowany przez lubelską Fundacje Sztukmistrze opowiada 10 historii, których najważniejszą bohaterką jest skromna kelnerka obdarzona wielkim talentem do śpiewu. Muzyka na żywo będzie tłem popisów akrobatyki powietrznej, żonglerki i iluzji. Spektakl wypełni też śpiew i taniec. „Cafe Variete” to wspaniała zabawa dla młodszych i starszych widzów.

Wcześniej, ok. godz. 14.00 na scenie zaprezentują się katowickie szkoły taneczne w swoich mistrzowskich pokazach.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz