Jak dobrze brzmią Katowice?

Nagranie debiutanckiej płyty i wideoklipu, sesja zdjęciowa, warsztaty profesjonalizujące (wokalne, muzyczne i PR-u) oraz seria koncertów – na to wszystko mogą liczyć amatorskie zespoły, które przejdą do finału drugiej edycji konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze. Instytucja Katowice Miasto Ogrodów organizuje go po raz drugi, poszukując muzycznych talentów tworzących w katowickich dzielnicach.
image Hengelo, fot. Tomasz Makula

Dzielnica Brzmi Dobrze jest skierowana do amatorskich (czyli nie związanych do tej pory z żadną wytwórnią)  zespołów muzycznych z Katowic. W drodze konkursu wybrane zostaną 4 zwycięskie zespoły, które otrzymają patronat Katowice Miasto Muzyki UNESCO. Dla nich zostanie uruchomiony szereg działań aktywizujących i profesjonalizujących: warsztaty, koncerty, nagrania w studiu, sesje zdjęciowe i wideosesje.

 

Zespoły mogą się zgłaszać do konkursu przesyłając krótki film prezentujący zespół, wraz z opisem zawierającym takie informacje jak nazwa zespołu, wykonywana muzyka, skład formacji oraz dzielnica, którą reprezentuje (adres: dbd@miastoogrodow.eu). Termin wysyłania zgłoszeń upływa 25 marca,  o godz. 23.59

 

Przesłuchanie konkursowe wybranych grup odbędą się 8 kwietnia w sali koncertowej Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2). Zespoły oceniać będą znani muzycy i przedstawiciele branży.

 

Do pierwszego konkursu zgłosiło się ponad 30 grup. Ich talenty oceniali Justyna Święs z The Dumplings, Miuosh, Roman Kostrzewski, Irek Dudek oraz Barbara Budniok z Kayaxu. Zwycięzcami zostali: Lód 9, Hengelo, Kolory, Fuck the People oraz The Party Is Over. Przez następne miesiące pracowali ich członkowie brali udział w warsztatach I pracowali nad pełnymi materiałami na płyty. Grali też  liczne koncerty, m.in. w Międzynarodowy Centrum Kongresowym, podczas Tour de Pologne, na koncertach klubowych i dzielnicowych, poprzedzających Urodziny Miasta. Grupa Fuck the People wystąpiła na zaproszenie Irka Dudka na zeszłorocznej Rawie Blues. Zespoły pojawiały się też w telewizjach: TVP Kultura i TV Polonia.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz