„Jego portret”. Koncert z okazji jubileuszu 80. urodzin Włodzimierza Nahornego

Koncert „Jego portret” to uhonorowanie dorobku artystycznego Włodzimierza Nahornego, jednego z najwybitniejszych polskich muzyków i kompozytorów. To hołd złożony przez wybitnych twórców i muzyków dla nestora polskiej sceny muzycznej w ramach kontynuacji obchodów jubileuszu jego 80. urodzin.
image fot. materiały organizatora

Niniejszy koncert to wspominanie zasług i dorobku muzycznego jubilata. W wypadku Włodzimierza Nahornego mamy do czynienia z uznanymi przebojami i kompozycjami, które weszły do historii polskiej muzyki. Podczas grudniowego koncertu zabrzmią one w nowych aranżacjach, w wykonaniu wybitnych artystów: Stanisława Soyki, Mietka Szcześniaka, Lory Szafran, Nuli Stankiewicz, Janusza Szroma, Anny Serafińskiej, Janusza Strobla.

Wokalistom akompaniować będą muzycy: Sebastian Frankiewicz – perkusja, Marcin Murawski – kontrabas, Janusz Strobel – gitara oraz sam Jubilat – Włodzimierz Nahorny na fortepianie.

Podczas koncertu zabrzmią takie utwory, jak „Jej portret”, „Czas rozpalić piec”, „Ona chodzi tak prześlicznie”, „Bliskość ciszy”, „Tutaj mieszkam”, „Pytam zimowych gwiazd”, „Kobiety których nie ma”.

Włodzimierz Nahorny to pianista, saksofonista, kompozytor i aranżer. To także znakomity pedagog. W swoim dorobku kompozytorskim ma zarówno ambitne jazzowe produkcje, jak i przeboje muzyki popularnej. Nahorny to multiinstrumentalista, odnajdujący się właściwie we wszystkich gatunkach muzycznych. Artysta jest kompozytorem muzyki filmowej i teatralnej. Przez krytyków nazywany bywa Chopinem jazzu. Jego muzyka to poezja, a jego życiorys i dokonania to niemal cała historia polskiego jazzu.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz