„Kamera. Akcja. Biblioteka” – prezentacja multimedialna o biografiach

Kino biograficzne to określenie, pod którym kryje się cały szereg zróżnicowanych produkcji filmowych: od filmów muzycznych i sportowych, przez kino historyczne i religijne, aż po opowieści gangsterskie. Czy możemy mówić tutaj o osobnym gatunku filmowym? Jaka jest relacja tych filmów z prawdą historyczną i realnymi postaciami portretowanymi na ekranie? Czy żyjący bohaterowie produkcji biograficznych powinni mieć wpływ na swój ekranowy wizerunek?
image

Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć w prezentacji multimedialnej „Różne oblicza kina biograficznego”, na którą zapraszamy tuż przed projekcją w ramach cyklu „Kino w Bibliotece – Biografie!”, w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w środę 17 kwietnia 2019 o godz. 17.00.

 

W prezentacji będą poruszane m.in. takie zagadnienia jak schematy opowieści biograficznych oraz sposoby na ich przełamywanie, najsłynniejsze filmowe biografie w historii kina („Amadeusz”, „Lawrence z Arabii”) i najwybitniejsze role, a także przegląd biografii nietypowych i kontrowersyjnych („Malcolm X”, „The Social Network”, „I'm Not There. Gdzie indziej jestem”).

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz