Katowice Tattoo Konwent już we wrześniu

Tattoo Konwent – ogólnopolski festiwal tatuażu i muzyki odbędzie się w dniach 15-16 września już po raz 27. Finałowy przystanek tegorocznego cyklu odbędzie się na Śląsku, w katowickiej Galerii Szyb Wilson.
image fot. Błażej Michalczyk | materiały prasowe organizatora

Swoją obecność zadeklarowało blisko 200 tatuatorów z całego kraju. Ważnym punktem programu jak zwykle są koncerty punkrockowe i hip-hopowe. Na Katowice Tattoo Konwent wystąpi międzynarodowa ekipa Booze&Glory, supportowana przez Pleasure Trap, a także RAU i Te-Tris. Wśród dodatkowych atrakcji wymienić można strefy tematyczne czy pokazy burleski.


Formuła Tattoo Konwent od lat pozostaje niezmienna. W strefie wystawienniczej zapoznać można się z twórczością znakomitych tatuatorów, którzy nie tylko prezentują swoje portfolia, ale na żywo wykonują wzory na ciałach klientów. Ich prace wystawiane są w konkursach, w ramach których Jury wybiera najciekawsze, najlepiej zrobione tatuaże. Modele zaprezentują utrwalone na ciele rysunki stojąc na scenie przed całą zgromadzoną na miejscu publicznością. Wśród kategorii konkursowych pojawią się między innymi tatuaże związane ze Śląskiem.

 

Tym razem na imprezie tatuować będzie około 200 artystów. Spędzą oni dwa pracowite dni w klimatycznych wnętrzach Szybu Wilson – galerii sztuki znajdującej się na katowickim Nikiszowcu. Rokrocznie imprezę odwiedza kilka tysięcy miłośników tatuażu – tych ozdobionych barwnymi rysunkami i tych, którzy dopiero szukają inspiracji i odpowiedniego tatuatora. W 2018 roku Tattoo Konwent hasłem „Dołącz do rodziny!” zachęca do udziału rodziców i dzieci. Dla najmłodszych przewidziane są specjalne strefy i atrakcje.

 

Muzyka, pokazy i inne rozrywki

Wśród dodatkowych punktów programu katowickiej edycji Tattoo Konwent znajdą się przede wszystkim koncerty muzyczne. W sobotę, 15 września w godzinach wieczornych zagra Booze&Glory – street punkowa gwiazda z Londynu. Wcześniej publikę rozgrzeje tworzący muzykę w pokrewnym klimacie, polski zespół Pleasure Trap. Niedziela należeć będzie do reprezentantów sceny hip-hopowej. Jako pierwszy popis swoich umiejętności da charakteryzujący się oryginalnym stylem RAU. Konwencję zakończy koncert Te-Trisa, legendy polskiego freestyle’u. W trakcie części pokazowych wydarzenia, zobaczyć będzie można między innymi pokaz burleski w wykonaniu utalentowanej performerki z grupy Show Burlesque Dance. Pośród stref tematycznych znajdzie się przestrzeń dedykowana motoryzacji, mobilne studio fotograficzne, merch, Barber Expo czy animacje dla dzieci.
 

Bilety

Tym razem odwiedzający mają do wyboru tradycyjne i zupełnie nowe, korzystne opcje biletowe. Standardowo w przedsprzedaży zakupić można wejściówkę jednodniową (35 zł), dwudniową (45 zł), trzyosobową (120zł) i VIP (250zł). Nowością są bilety rodzinne (2+1 lub 2+2) w cenach od 90 do 150 zł oraz Tattoo Bilet z „Dziarką w ciemno” w cenie 399 zł (więcej informacji wkrótce). Każde dziecko do 10. roku życia, pozostające pod opieką dorosłego uczestnika konwencji oraz osoby po 60 roku życia, wezmą udział w imprezie za darmo. Przed wejściem na teren festiwalu sprzedawane będą tylko standardowe wejściówki jednoosobowe w cenie 45 zł bilet jednodniowy i 60 zł dwudniowy. Tattoo Konwent przekaże 1 zł z każdego sprzedanego biletu na stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Bilety i dodatkowe informacje o wydarzeniu znaleźć można na: www.katowice.tattookonwent.pl
 
 
komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz