Kobieta i zbrodnia w Katowicach

W Dniu Kobiet zapraszamy na spotkanie z autorką kryminałów, Martą Matyszczak, która najnowszy piąty tom serii dedykowała Katowicom. Akcja jej kryminałów na wesoło osadzona jest najczęściej na Śląsku, a jednym z narratorów powieści jest… pies. Śledzimy przygody detektywa Szymona Solańskiego i jego kundelka Gucia, którego postać inspirowana jest psem, który po przygodach schroniskowych trafił wiele lat temu pod dach pisarki.
image fot. materiały prasowe organizatora

„Morderstwo w Hotelu Kattowitz” to najnowszy tom przygód Solańskiego. Pewnej grudniowej nocy w hotelu Kattowitz zostaje zamordowana DJ Dzidzia – rodzima gwiazdka pop, która na skutek zaskakującego zbiegu okoliczności była zmuszona zakwaterować się w podrzędnym hotelu tuż przed swoim niedoszłym koncertem. Rusza dochodzenie, które zaprowadzi detektywa Szymona Solańskiego, dziennikarkę Różę Kwiatkowską oraz psa Gucia w świat szołbiznesu, celebrytów i internetowych hejterów. Przemierzając katowickie ulice, natrafią na ślad mordercy, ale po drodze będą musieli uporać się też z problemami w życiu osobistym.

 

O autorce:

Marta Matyszczak - Chorzowianka z urodzenia, dziennikarka z wykształcenia, pasjonatka kryminałów z zawodu. Prowadzi Kawiarenkę Kryminalną, portal poświęcony literaturze kryminalnej. Uczestniczka warsztatów literackich na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu oraz na Festiwalu Conrada w Krakowie. Laureatka konkursów na opowiadanie kryminalne (MFK Wrocław i Kryminalna Piła). Adeptka kursu scenariopisarskiego w Warszawskiej Szkole Filmowej. Autorka scenariuszy do kryminalnych fars teatralnych. Kocha psy i podróże (szczególnie te tropem powieściowych bohaterów).

 

Partnerem spotkania jest katowicka księgarnia TAK CZYTAM - podczas spotkania będzie można nabyć książki Marty Matyszczak z autografem.

 

Marta Matyszczak autorka kryminałów

Maria Olecha-Lisiecka, redaktorka Dziennika Zachodniego prowadzenie

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz