Koncert dedykowany pamięci Krzysztofa Pendereckiego

To będzie wyjątkowy koncert na zakończenie bardzo nietypowego sezonu. NOSPR zaprasza na pierwszy od ponad 3 miesięcy koncert z udziałem publiczności. Orkiestra wystąpi w zmniejszonym składzie, a na specjalnie dostosowanej sali publiczność zasiądzie w maseczkach.
image fot. materiały organizatora

Tym koncertem pragniemy symbolicznie zakończyć ponad 3-miesięczny okres milczenia, spowodowanego pandemią. Przede wszystkim pragniemy jednak złożyć hołd naszemu najdroższemu przyjacielowi i Mistrzowi, prof. Krzysztofowi Pendereckiemu. To bardzo znamienne, że po tej przerwie odrodzimy się dzięki jego muzyce. — mówi Ewa Bogusz-Moore, dyrektor naczelna i programowa NOSPR.

 

Orkiestra wystąpi w zmniejszonym składzie, bez solistów i bez dyrygenta — muzyków poprowadzi koncertmistrz, Piotr Tarcholik. Wieczór dedykowany będzie pamięci Krzysztofa Pendereckiego, który związany był z NOSPR od kilkudziesięciu lat. W programie znajdą się jego dwa utwory — Fanfara dla Niepodległej i Chaconne z Polskiego Requiem na orkiestrę smyczkową, a także Symfonia fis-moll Pożegnalna Hob. I:45 Józefa Haydna.

 

Podczas koncertu obowiązywać będą specjalne zasady bezpieczeństwa. Nieczynne będą szatnie i restauracje, nie będzie również przerwy. Na widowni zasiądzie ograniczona liczba słuchaczy, którzy będą mieli obowiązek posiadania maseczek zakrywających nos i usta.

 

Brak miejsc. Pula dostępnych miejsc została wyczerpana. Zachęcamy do udziału w koncercie za pośrednictwem Internetu.

 

program:


Krzysztof Penderecki
Fanfara dla Niepodległej
Chaconne z „Polskiego Requiem” na orkiestrę smyczkową


Joseph Haydn
Symfonia fis-moll „Pożegnalna” Hob. I:45

 

 

wykonawcy:


NOSPR
Piotr Tarcholik – skrzypce, prowadzenie

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook