Koncerty „Promenada po muzyce”

Lubiane i tłumnie odwiedzane przez katowiczan Koncerty Promenadowe wracają w sierpniu w nowej formie. Na spotkania z najlepszą muzyką Miasto Ogrodów zaprasza w każdy czwartek do swojej sali koncertowej. Bez biletów, ale obowiązują wejściówki!
image

Koncerty promenadowe „Od Bacha do Beatlesów” to jedno z najbardziej lubianych przez katowiczan wydarzeń kulturalnych lata. W tym roku, ze względu na pandemię, Miasto Ogrodów postanowiło przenieść je do swojej sali koncertowej.

 

Na cztery sierpniowe wieczory przygotowano zróżnicowany repertuar. Od muzyki klezmerskiej i bałkańskiej, przez duet fortepianowy, piosenki śpiewane przy akompaniamencie wiolonczeli, kontrabasu i elektroniki, po zaskakujące covery przebojów Nirvany czy zespołu Metallica.

 

Na bezpłatne koncerty można się wybrać w każdy czwartek sierpnia o godz. 18. Tradycyjnie poprzedzi je słowo wstępne.

 

Ze względu na obostrzenia pandemiczne ilość miejsc na sali jest ograniczona do 250 osób, a na koncerty obowiązują wejściówki. Wejściówki (2 na osobę) można zarezerwować pisząc na adres: rezerwacje@miasto-ogrodow.eu

 

 

program:

sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2)

 

 • ŚLĄSKI LUFT SESSION
  6 sierpnia (czwartek), godz. 18.00
  zespół SąStąd
  W programie polska piosenka lat 60., kompozycje autorskie z debiutanckiej płyty „GRUNT” oraz kilka niespodzianek idealnych na tę porę roku.

 

 • MUZYKA ŹRÓDEŁ
  13 sierpnia (czwartek), godz. 18.00
  Kwartet klarnetowy Dance of Fire
  W programie kompozycje pełne bałkańskiej energii, polskiej spontaniczności i liryzmu oraz klezmerskiej wirtuozerii.

 

 • MISSION IMPOSSIBLE NA CZTERY RĘCE
  20 sierpnia (czwartek), godz. 18.00
  Duet fortepianowy Dombrova Piano Duo
  W programie najpiękniejsze kompozycje klasycznej oraz największe przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Od Stanisława Moniuszki, przez George’a Gershwina, Franza Liszta, Astora Piazzollę, Edwarda Griega po Ennio Morricone, boogie-woogie i Nirwanę.

 

 • Z KLASYKĄ (NIE)POWAŻNIE
  27 sierpnia (czwartek), godz. 18.00
  Trio The ThreeX
  W programie muzyczne podróże przez utwory wielkich kompozytorów (Beethoven, Piazzolla, Ennio Morricone) podane w lekkiej i fascynującej formie. Wirtuozeria i humor w jednym!

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz