Konkurs o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala

Centrum Scenografii Polskiej Oddział Muzeum Śląskiego w Katowicach zaprasza scenografów i kostiumologów do udziału w konkursie o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na ekspozycji towarzyszącej Festiwalowi Nowej Scenografii we wrześniu 2015 roku, a na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna oraz możliwość nawiązania współpracy z zawodowymi scenami.
image

W konkursie mogą uczestniczyć licencjaci i dyplomanci wyższych uczelni artystycznych w dziedzinie scenografii teatralnej, filmowej i kostiumu z lat 2014–2015. W odrębnej kategorii zostaną przyznane również nagrody za scenografie zrealizowane w latach 2010–2015. Prace, które spełnią wymagania konkursowe oraz zdobędą uznanie jury, zostaną pokazane na wystawie „Wymiary scenografii” w przestrzeniach siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach.

 

Zwycięzca konkursu oprócz nagrody pieniężnej ma szansę rozpocząć współpracę z profesjonalnymi teatrami, których dyrektorów zapraszamy do przyznania własnych nagród w dowolnej formie – w tym współpracy. Rezultaty pierwszej z nich zobaczymy już w czerwcu 2015 roku podczas czerwcowej premiery na Dużej Scenie Teatru Śląskiego, do której scenografię przygotowała laureatka nagrody z roku 2013.

 

Projekty do zaprezentowania na wystawie wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia należy przesyłać drogą elektroniczną do 15 czerwca 2015 roku na adres konkurs@scenografia-polska.pl, załączając prezentację projektu w formacie PDF w rozdzielczości ekranowej. W tytule wiadomości należy wpisać według wzoru: „imię, nazwisko oraz nazwę kategorii”.

 

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania w załączniku.

 

Autorów zwycięskich prac poznamy 26 września 2015 roku.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz