Konkurs o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala 2018

Centrum Scenografii Polskiej Oddział Muzeum Śląskiego w Katowicach zaprasza debiutujących artystów do udziału w Konkursie o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala 2018. Konkurs jest kierowany do szerokiego grona absolwentów uczelni artystycznych, którzy w swoich debiutanckich działaniach wykorzystują warsztat scenograficzny. Towarzyszyć będzie mu wystawa „Wymiary scenografii” eksponująca prace nominowane do nagrody głównej.
image

Celem konkursu i wystawy jest promocja potencjału młodych artystów wykorzystujących w swoich działaniach warsztat scenograficzny. Spotkanie ma stworzyć możliwość prezentacji debiutów przed gronem mistrzów kształtujących współczesny repertuar teatru. Konkurs będzie okazją do refleksji na temat kierunków rozwoju współczesnej scenografii będącej konsekwencją idei poprzedników, których dzieła znajdują się w kolekcji Centrum Scenografii Polskiej.

 

Zgłoszenia do konkursu będzie można nadsyłać w dniach 1.06–31.08.2018 r. Nominacje do nagrody ogłoszone zostaną 4 października, a uroczysta gala połączona ze spotkaniem z twórcami oraz ogłoszeniem werdyktu jury odbędzie się 18 października. Przez kolejne dziesięć dni nominowane prace oglądać będzie można w budynku Centrum Scenografii Polskiej przy ul. Dobrowolskiego 1.

 

Pełny regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej muzeumslaskie.pl.

 


 

Muzeum Śląskie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz