Letni Ogród Teatralny 2015

Letni Ogród Teatralny to półplenerowa impreza odbywająca się co roku w lipcowe i sierpniowe soboty i niedziele, w podcieniach CKK. Organizacją Ogrodu zajmuje się Teatr Korez, przy wsparciu Miasta Katowice. W sumie odbędą się 22 wydarzenia teatralne oraz dwie wystawy.
image

PROGRAM

 

 

SPEKTAKLE DLA DOROSŁYCH

 

„Upadek pierwszych ludzi”, fot. Tomasz Słupski

 

4 lipca (sobota), godz. 21.00

„Upadek pierwszych ludzi” / Studio Teatralne Koło, Warszawa

(bilety: 15 zł)

Adam i Ewa zostali stworzeni, żeby współdziałać. Ich spotkanie uruchamia jednak lawinę zdarzeń, w których jedność celów okazuje się tylko efektem ubocznym nieustannych konfliktów. Relacje kobiety i mężczyzny charakteryzują się niezrozumieniem, kolizjami interesów i ciągłymi zderzeniami dwóch spolaryzowanych emocjonalności. Z oszczędnych, pełnych dziwnego humoru i niekiedy brutalnych dialogów wyłania się niejednoznaczna rzeczywistość, balansująca na granicy nadrealizmu i groteski.

 

scenariusz i reżyseria: Antoni Ferency

muzyka na żywo: Zofia Chabiera, Christoph Thun

występują: Klara Bielawka, Jacek Beler, Henryk Niebudek

czas trwania: 70 min

 

11 lipca (sobota), godz. 21.00

„Zolyty” / Agencja Artystyczna Makula, Ruda Śląska

(bilety: 15 zł)

Rzadko komu udaje się z takim wyczuciem odtworzyć ducha familokowych podwórek z nieodłączną klopsztangą, chlewikiem i hasiokiem, pomiędzy którymi działo się tak wiele w wiekach XIX i XX. Wszyscy, którzy wyrośliśmy w takim otoczeniu, odnajdujemy w tekstach Makuli i muzyce Spyry cząstkę własnych wspomnień, starzyka z fają, gołębie na górce, mury z czerwonej cegły, kachlok, szeslong i bifyj. Nie oszukujmy się – tego Śląska już nie ma. Zmienił się krajobraz, zmienili się ludzie. Dlatego tak chętnie poszukujemy ocalałych skrawków przeszłości i każdej możliwej drogi do sentymentalnej podróży w tamte lata.

Wodewil w dwóch aktach wierszem w śląskiej gwarze na motywach „Ożenku” Mikołaja Gogola.

 

libretto: Marian Makula

muzyka: Grzegorz Spyra

reżyseria: Jacenty Jędrusik

scenografia: Renata Kochańska

choreografia: Henryk Konwiński

występują: Mirosław Książek, Krzysztof Wierzchowski, Marcin Włosiński, Marcin Tomaszewski, Adam Żaak, Patrycy Hauke, Kamil Baron, Marta Tadla, Izabella Malik, Marta Kloc, Regina Gowarzewska, Inga Papkala

czas trwania: 120 min

 

18 lipca (sobota), godz. 21.00

„My z ZMP – komunistyczna rewia” / Teatr Nowy, Kraków

(bilety: 15 zł)

To opowieść o organizacji z przełomu lat czterdziestych i pięćdziesiątych, do której należało niemal sto procent uczniów i studentów. Przesłanie ZMP brzmiało: „Od młodych ludzi zależy przyszłość naszego kraju, przyszłość socjalizmu, który młode pokolenie przeobrazi w powszechny dobrobyt i powszechne szczęście”. Dzisiejsi adwersarze, budowniczowie demokratycznego ładu Drugiej RP, z entuzjazmem śpiewali: „Naprzód młodzieży świata”, „Tysiące rąk, miliony rąk, a serce bije jedno”, zbierali na polach stonkę zrzuconą podstępnie przez amerykańskich imperialistów, budowali Nową Hutę i deklamowali na akademiach „Mądrość Stalina – rzeka szeroka”.

 

scenariusz: Janusz Marchwiński, Edward Pasewicz

reżyseria: Janusz Marchwiński

ruch sceniczny: Dorota Kaczor

wideo: Rafał Korzeniewski, Jędrzej Wymysłowski

występują: Aneta Wirzinkiewicz, Dorota Kaczor, Kamil Błoch, Jakub Bergel

czas trwania: 75 min

 

25 lipca (sobota), godz. 21.00

„Kochanowo i okolice” / Teatr Ludowy, Kraków

(bilety: 15 zł)

Zespół deathmetalowy trafia na powiatowe dożynki. Muzycy amatorzy są zdesperowani i skłonni podjąć każde wyzwanie, byle zdobyć środki na utrzymanie zespołu. Atmosfera wiejskiego festynu i kampanii wyborczej prowadzonej przez wójta odradza w nich wolę walki. „Kochanowo i okolice” to muzyczna, nostalgiczna i zabawna opowieść o marzeniach, nadziejach i… talencie.

 

tekst: Przemysław Jurek

reżyseria i opracowanie muzyczne: Piotr Waligórski

scenografia: Wojciech Stefaniak

występują: Jagoda Pietruszkówna, Iwona Sitkowska, Krzysztof Górecki, Karol Śmiałek (gościnnie), Max Szelęgiewicz (gościnnie), Piotr Pilitowski, Jacek Wojciechowski

czas trwania: 120 minut

 

1 sierpnia (sobota), godz. 21.00

„Siostry Parry” / Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny, Toruń

(bilety: 15 zł)

Sztuka inspirowana dziejami The Barry Sisters opowiada historię dwóch żydowskich sióstr, Malki i Chai Pegelman, które opuszczają małą galicyjską wioskę i wyjeżdżają do Ameryki, by szukać szczęścia. W Nowym Jorku szybko przekonują się, że codzienność nie ma nic wspólnego z rajem, a spełnione marzenia okupić trzeba ciężką pracą. W spektaklu obok motywów miłości, przyjaźni czy tęsknoty pojawia się stale aktualny temat emigracji i prób odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Narracja przeplatana jest kilkunastoma tradycyjnymi pieśniami i piosenkami żydowskimi śpiewanymi w języku polskim, jidysz i angielskim.

 

tekst: Michaela Ronzoni

przekład: Piotr Szalsza

muzycy: Waldemar Franczyk, Marcin Grabowski, Jarosław Libront, Igor Nowicki, Wojciech Skruszewicz

występują: Agnieszka Płoszajska, Małgorzata Jakubiec-Hauke, Kornelia Raniszewska, Witold Szulc, Mateusz Szymon Burdach, Radosław Smużny, Damian Droszcz.

czas trwania: ok. 115 min (w tym piętnastominutowa przerwa)

 

8 sierpnia (sobota), godz. 20.00

„Seks dla opornych” / Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków

(bilety: 15 zł)

Komedia romantyczna z morałem małżeńskim w tle. W diagnozie i terapii pomoże „Seks dla opornych”. Alice i Henry, uzbrojeni w egzemplarz tego tytułu, meldują się w modnym hotelu z misją naprawy swojego związku. Przeżyte lata odcisnęły na nich swoje piętno, dołożył się do tego stres i codzienna rutyna. Próbują więc uratować łączącą ich niegdyś więź, realizując kolejne szalone i swawolne pomysły z wyrafinowanego poradnika.

 

tekst: Michele Riml

przekład: Hanna Szczerkowska

reżyseria: Henryk Jacek Schoen

scenografia: Joanna Schoen

choreografia: Jarosław Staniek

reżyseria świateł: Marek Oleniacz

występują: Katarzyna Litwin, Krzysztof Bochenek

czas trwania: 90 min

 

15 sierpnia (sobota), godz. 21.00

„Miłość i polityka” / Teatr Korez, Katowice

(bilety: 15 zł)

Minister sprawiedliwości złodziejem! Poseł szantażysta otruty? Co zawiera czarna teczka? Seks za milczenie. Tajne służby podsłuchują ministra! Nagła dymisja rządu? Francuska komedia pełna seksu, humoru i niespodziewanych zwrotów akcji. Wszelkie podobieństwa wykluczone – rzecz dzieje się we Francji.

 

tekst: Pierre Sauvil

przekład: Barbara Grzegorzewska

reżyseria: Mariusz Orski

scenografia: Iza Toroniewicz

światło i dźwięk: Sergiusz Brożek

występują: Izabella Malik, Daria Polasik, Hubert Bronicki, Bogdan Kalus, Dariusz Stach

czas trwania: 90 min

 

22 sierpnia (sobota), godz. 21.00

„Ruby” / Teatr WARSawy, Warszawa

(bilety: 15 zł)

Neurotyczny Calvin Weir, autor jednej bestsellerowej powieści, po dziesięciu latach od błyskotliwego debiutu szuka natchnienia i pomocy u swojej pani psycholog. Powoli zakochuje się w tworzonej przez siebie postaci. Pewnego ranka dostrzega ją – przygotowującą śniadanie w kuchni pisarza. Ruby to nietypowa komedia romantyczna pełna humoru w stylu Woody’ego Allena – oraz futurystycznych kontekstów. Spektakl na motywach scenariusza filmowego Ruby Sparks (Zoe Kazan).

 

adaptacja i scenariusz: Adam Sajnuk

muzyka: Michał Lamża

scenografia: Adam Sajnuk, Ewa Kania

występują: Mateusz Banasiuk, Maja Bohosiewicz, Sonia Bohosiewicz, Sławomira Łozińska (Teatr Narodowy), Edyta Olszówka (Teatr Narodowy)

czas trwania: 75 min

 

 

 

 

WIECZORY KABARETOWE I KONCERTY

 

 

5 lipca (niedziela), godz. 20.00 / Mocny początek – podwójny wieczór kabaretowy

(bilety: 25 zł)

 

  • „Aktorem w płot” / Kabaret Hrabi i Kabaret Jurki

Kabaret Hrabi w poszukiwaniu nowych wyzwań. Pomysł złączenia sił z innym kabaretem powstawał przez lata. Oswajanie się z myślą, ciche rozmowy, pytania stawiane półgębkiem. Kto? Z kim? Wreszcie stało się naturalne, że z kabaretem Jurki. Tak, przez jakiś czas będzie nas ośmioro, ośmiorgo, ośmiorgu, ośmiorgiem. Dwie kobiety – czyli dwa blond łby oraz sześciu przeróżnych typów współczesnego mężczyzny – czyli kalejdoskop mord. O aktorach można sporo, ale czy trzeba zaraz dobrze? I Hrabi, i Jurki, w liczbie ośm, biorą takiego aktora za nogi i rzucają w płot. Żeby poczuł, że żyje. Żeby mu się chciało. Teatr, kabaret, filmy, seriale, reklamy, filmy porno, teledyski, wreszcie życie – wszędzie się gra. Banalne, to prawda. Ale jakie prawdziwe! Ole!

 

występują: Wojciech Kamiński, Dariusz Kamys Joanna Kołaczkowska, Tomasz Majer, Łukasz Pietsch, Agnieszka Litwin-Sobańska, Marek Litwin, Przemysław Żejmo

czas trwania: 120 min

 

  • „Z ziemi polskiej do włoskiej. Kabaretowa Italia” / Jacek Łapot i goście

Spędź z nami lato we Włoszech! Dowcipami i impresjami na temat włoskiego stylu życia podzielą się między innymi: gwiazda programu telewizyjnego Europa da się lubić, laureaci festiwalu piosenki w Sopocie, aktorzy, kucharze, satyrycy i celebryci. Zapowiada się smakowicie: z poradnikiem smakoszy kuchni śródziemnomorskiej i darmową lekcją włoskiego na „ławeczce”. W trakcie wieczoru odbędzie się konkurs na najlepszą pizzę lub pizzerię. Do tego włoskie piosenki, niespodzianki dla widzów (w tym losowanie dwuosobowej wycieczki do Włoch ufundowanej przez Biuro Podróży IwTravel) i dobra zabawa.

 

występują: Paolo Cozza, Halina Benedyk i Marco Antonelli, Bogdan Kalus, Sylwester Maciejewski, Andrzej Brzozowski, Jacek Łapot, zespół muzyczny pod kierownictwem Darka Szwedy, Łukasz Żaczek, Elwira Horyga, Robert Kowalski

czas trwania: 90 min

 

19 lipca (niedziela), godz. 20.00

koncert Hanny Śleszyńskiej

(bilety: 20 zł)

Kobieta zwierzę. Sceniczne. Zagra i zaśpiewa wszystko, co tylko zechce. Fanom pozostaje tylko zachwyt. Kobieta żywioł. Niebywały talent komiczny i dramatyczny. Energia i znakomite interpretacje piosenek. Koncerty Hanny Śleszyńskiej gwarantują komediową rozrywkę, szereg wzruszeń i spotkanie z charyzmatyczną aktorką. Uwaga: o tym koncercie długo nie zapomnicie!

 

występuje: Hanna Śleszyńska z towarzyszeniem zespołu muzycznego

czas trwania: 90 min

 

9 sierpnia (niedziela), godz. 20.00

„Niedzielna noc w Katowicach” – koncert poświęcony pamięci Paco de Lucii

(bilety: 20 zł)

Marek Napiórkowski i Jacek Królik to od wielu lat niekwestionowane autorytety w świecie polskiej gitary. Podczas koncertu usłyszeć będzie można autorskie kompozycje muzyków, jak również niezwykle ważne dla świata gitary utwory z repertuaru „wielkiej trójki” (Al Di Meola, John McLaughlin i Paco de Lucia). Część koncertu będzie hołdem złożonym przedwcześnie zmarłemu wirtuozowi

gitary flamenco Paco de Lucii.

 

występują: Marek Napiórkowski, Jacek Królik, gościnnie: Jarosław Dzień

 

16 sierpnia (niedziela), godz. 20.00

koncert Natalii Sikory z zespołem Mięśnie

(bilety: 20 zł)

Mięśnie to formacja łamiąca konwencję zarówno koncertu, jak i spektaklu. Muzyka, słowo, obraz, taniec tworzą wyjątkową formę przekazu i ekspresji. Fabuła i treść widowiska pozostają tajemnicą aż do jego rozpoczęcia.

 

występują:

Natalia Sikora – śpiew

Jacek Beler – śpiew, instrumenty perkusyjne, róg pocztowy

Tomasz Dworakowski – puzon

Marek Kuczyński – perkusja

Krzysztof Nowicki – gitara

Radek Rutkowski – gitara basowa

 

29 sierpnia (sobota), godz. 21.00

„Bal w Hotelu Welt” / benefis z okazji 150-lecia Miasta Katowice

(bilety: 25 zł)

Przed drzwiami Hotelu Welt przybywających na bal gości wita Szwajcar (Mirosław Neinert). Jeszcze nie wie, że pojawią się tu postacie znane z historii i kultury: a każda z niespodzianką.

 

występują: gwiazdy

czas trwania: uzależniony od potrzeb (ale raczej nie dłużej niż 150 lat)

 

 

 

LETNIA GRZĄDKA TEATRALNA (dla dzieci)

 

„Władca skarpetek”

 

5 lipca (niedziela), godz. 15.00

„Wiosenna przygoda” / TeatRyle, Poznań

(wstęp wolny)

Co stanie się, kiedy niesforny miś, spacerując w promieniach wiosennego słońca, znajdzie porzucone jajko? Ptaki są zajęte swoimi sprawami i nie mają czasu na zajmowanie się cudzym znaleziskiem, więc odpowiedzialność za los przyszłego malucha spada na misia. Jednak czy nasz bohater może sam wysiedzieć jajko? Co powie na to tata niedźwiedź? Jaką rolę w historii odegra podstępny, głodny lis? Misia czeka naprawdę niełatwe zadanie – czy sobie z nim poradzi? Odpowiedź na wszystkie te pytania przyniesie przedstawienie poznańskiego teatru.

 

reżyseria: Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy

występują: Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy

czas trwania: 50 min

 

12 lipca (niedziela), godz. 15.00

„O małej syrence w niejednej piosence” / Teatr Moich Marzeń, Chorzów

(wstęp wolny)

Wraz z rozśpiewanymi postaciami z tego musicalu dzieci przeniosą się w głąb oceanu. Podczas śledzenia bajki dowiedzą się, dokąd może zaprowadzić wyobraźnia. To spektakl dedykowany wszystkim marzycielom! W głębinach wód żyje mała syrenka Vivien, zabawny krab Szachwara, a także podstępna wiedźma Zewlaga. Muzyczna opowieść niesie ważne przesłania dla najmłodszych.

 

reżyseria: Ewelina Gołąbowska

scenariusz: Rafał Gołąbowski

kostiumy: Elżbieta Żelezik, Ewelina Gołąbowska, Joanna Cupriak

maski i rekwizyty: Elżbieta Żelezik, Weronika Tabaka

muzyka i teksty piosenek: Rafał Gołąbowski

scenografia: Aneta Kurylec, Rafał Gołąbowski, Lidia Sowa

choreografia: Agnieszka Bednarz

muzycy: Piotr Czerwiński, Rafał Gołąbowski (gitary), Marek Wikliński (koncertina), Mirosław Walczak (skrzypce), Alona Szostak (wokal gościnnie)

występują: Agnieszka Bednarz, Anna Tarnawska, Agata Kmita, Błażej Olma, Jarosław Tyran, Grzegorz Żyła

czas trwania: 60 min

 

19 lipca (niedziela), godz. 15.00

„O dziewięciu miesiącach” / Divadlo Piki, Pezinok (Słowacja)

(wstęp wolny)

To spektakl pełen czaru i ciepła. Katka – w roli mamy noszącej pod sercem maleństwo – wytłumaczy, co dzieje się z dzieckiem, zanim pojawi się na świecie. Opowieść o dziewięciu miesiącach ciąży przesycona jest humorem na wysokim poziomie. Pomysłowa i wciągająca fabuła umożliwi poruszanie trudnych tematów w rozmowach z najmłodszymi.

 

na podstawie książki Tat’jany Lehenovej

reżyseria: L’ubomír Piktor i Katarína Aulitisová

scenografia, lalki, kostiumy: Fero Lipták

występuje: Katarína Aulitisová

czas trwania: 45 min

 

26 lipca (niedziela), godz. 15.00

„Soup City: ostatnia sprawa Charliego Brokuła” / Klica Productions, Warszawa

(wstęp wolny)

Marcellus Ogórek powraca do Soup City! Czy nadinspektor Charlie Brokuł ocali miasto przed jego zepsutymi zębami? Czy Susie Kalarepka odnajdzie swojego ukochanego wśród lasu karczochów? W jaki sposób może przeszkodzić im Stevie Burak? Gdy gra toczy się o najsmaczniejsze kąski, nikt nie wstrzymuje się przed sięgnięciem po cały kuchenny arsenał – a zemsta serwowana jest nie tylko na zimno, ale także na ciepło, w mundurkach i z zestawem sałatek. „Soup City” jest spektaklem utrzymanym w stylistyce filmów noir. Można o nim mówić jako o „familijnym kryminale”. To przedstawienie dla całej rodziny.

 

scenariusz i reżyseria: Jakub Kasprzak

scenografia i lalki: Adam Karol Drozdowski

muzycy: Albert Karch, Tomo Jacobson, Nicolai Levring

występują: Rafał Iwański, Paweł Ołdziejewski, Julia Sacharczuk

czas trwania: 60 min

 

2 sierpnia (niedziela), godz. 15.00

„Legendy polskie” / Teatr Conieco, Białystok

(wstęp wolny)

Spektakl zrealizowany w konwencji teatru przedmiotu, określany jako „znakomity teatr wyobraźni”. Dwaj bracia opowiadają stare polskie legendy, wykorzystując przy tym przedmioty codziennego użytku znalezione w izbie. Drewniane kubki, łyżki, widelce, grabie i kolorowe deski ożywają, stając się niezwykłymi bohaterami malowniczych opowieści. Na spektakl składają się historie o smoku wawelskim, o Piaście i Popielu oraz o kwiecie paproci. Między poszczególnymi legendami bracia rozmawiają ze sobą, używając wyłącznie staropolskich przysłów i stylizowanych powiedzeń.

 

tekst: Marian Ołdziejewski (tekst legendy „Kwiat paproci”: Józef Ignacy Kraszewski)

występują: Marian Ołdziejewski i Wojciech Schabowski

czas trwania: 40 min

 

9 sierpnia (niedziela), godz. 15.00

„Władca skarpetek” / Teatr Lalki i Aktora, Wałbrzych (wstęp wolny)

Tajemnica znikających skarpetek odkryta! Żeby odnaleźć zaginiony fragment garderoby, mały Jaś rusza w przedziwną podróż po swoim domu. Rodzice jeszcze smacznie śpią, a dom, jak się okazuje, jest zaczarowany. Zwykłe przedmioty zaczynają mówić, śpiewać i tańczyć. Jaś odwiedzi świat ożywionych książek, słoików, zabawek i naczyń. Nauczy się też kilku prawd o utrzymywaniu porządku. „Władca skarpetek” to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki.

 

scenariusz i reżyseria: Jacek Timingeriu

scenografia: Katarzyna Karmańska i Jacek Timingeriu

muzyka: Krzysztof Pachołek

teksty piosenek: Ewa Zielińska

występują: Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Natalia Wieciech, Zbigniew Koźmiński, Seweryn Mrożkiewicz

czas trwania: 50 min

 

16 sierpnia (niedziela), godz. 15.00

„Amelka, bóbr i król na dachu” / Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Katowice

(wstęp wolny)

To poetycka baśń inicjacyjna powstała z inspiracji bajkami nadreńskimi Clemensa von Brentano. Uniwersalna historia poruszająca m.in. temat przyjaźni i życzliwości opowiada o przygodach małej dziewczynki, która podczas wyprawy przez magiczny Szepczący Las pokonać musi mnóstwo niebezpiecznych przeszkód. Oryginalne postacie, mądre przesłanie, zabawne sytuacje i zaskakujący finał uwiodą nie tylko dzieci. Niezwykła wyobraźnia autora i surrealne poczucie humoru to elementy bardzo inspirujące i ciekawe dla widzów z różnych grup wiekowych.

 

tekst: Tankred Dorst, współpraca: Ursula Ehler

przekład: Jacek Stanisław Buras

reżyseria: Lech Chojnacki

scenografia: Anna Chadaj

muzyka: Robert Kanaan

występują: Krystyna Nowińska, Marta Popławska, Katarzyna Prudło, Beata Zawiślak, Grzegorz Eckert, Mirosław Kotowicz

 

23 sierpnia (niedziela), godz. 15.00

„Tomcio Paluszek” / Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała

(wstęp wolny)

Sympatyczne postacie, pomysłowa scenografia w przyjaznych pastelowych kolorach, rytmiczne i liryczne piosenki to składniki przedstawienia, które na pewno zaczaruje najmłodszych. Dzięki wielu pomysłom inscenizacyjnym publiczność bierze czynny udział w przedstawieniu i może opowiedzieć się po stronie ulubionego bajkowego bohatera. Widzowie uczestniczą także w licznych prowadzonych przez bohaterów zabawach. Bajkowa atmosfera, marynarski klimat, awanturnicze przygody, ale i opowieść z morałem. Tomcio Paluszek to przedstawienie o tym, jak być sobą.

 

tekst: Jerzy Zaborowski

reżyseria: Witold Mazurkiewicz

scenografia: Jerzy Rudzki

muzyka: Krzesimir Dębski

występują: Katarzyna Pohl, Włodzimierz Pohl, Radosław Sadowski, Tomasz Sylwestrzak

czas trwania: 55 min

 

30 sierpnia (niedziela), godz. 20.00

„Wakacje z duchami” / Teatr Zagłębia, Sosnowiec

(wstęp wolny)

Paragon, Mandżaro i Perełka spędzają wakacje w mieszkaniu ciotki na wielkim blokowisku. Pobyt zapowiada się kompletnie nieciekawie, za oknem szaro, buro, pada deszcz i wieje nudą. Jedyną atrakcją jest kot Hator, który, jak to kot, chadza własnymi drogami. Gdy gubi się po raz kolejny, chłopcy na przekór nudzie zakładają agencję detektywistyczną. Na położonym w pobliżu mieszkania ciotki starym zamku właśnie rozpoczął się remont. Pojawił się tam wymachujący toporem duch! Mało tego, w okolicy zaczęło kręcić się sporo podejrzanych typów… Agencja detektywistyczna od tej pory będzie mieć mnóstwo roboty!

 

wg tekstu Adama Bahdaja

adaptacja i dramaturgia: Piotr Rowicki

reżyseria: Jerzy Jan Połoński

scenografia i kostiumy: Marika Wojciechowska

muzyka: Joanna Piwowar-Antosiewicz

występują: Agnieszka Bieńkowska, Edyta Ostojak, Michał Bałaga, Aleksander Blitek, Kamil Bochniak, Przemysław Kania, Krzysztof Korzeniowski, Grzegorz Kwas, Tomasz Muszyński, Andrzej Śleziak, Piotr Zawadzki

czas trwania: 120 min (z przerwą)

 

 

 

WYSTAWY

 

fot. Ignacy Cembrzyński

 

„Boczny tor – opowieść o zmęczonych lokomotywach” / Ignacy Cembrzyński

Galeria Teatru Korez  (I piętro)

wernisaż: 4 lipca, po spektaklu „Upadek pierwszych ludzi” / wystawa dostępna godzinę przed każdym wydarzeniem Letniego Ogrodu Teatralnego

 

„Nie jestem ani fotografikiem ani fotografem – gdy robię zdjęcia jestem fotografujacym, opowiadaczem historii za pomocą obrazu. Fotografować to zauważać, by potem pokazać innym. Oglądać fotografie, to widzieć rzeczy oczami fotografującego. Kiedyś zobaczyłem emerytowane lokomotywy. Można w parowozach dostrzec steam punk, można wzorem dadaistów zachwycać się pędem maszyny, ja zobaczyłem takie, które już nigdzie na pojadą, trafiły do »szarej przystani« lokomotyw. Odpoczywają? A może to już rozkład ? Śnią sen o potędze kilkudziesięciu rozpędzonych ton pędzących po szynach, stojąc na bocznym torze”.

 – Ignacy Cembrzyński

 

„Ukryte pozy i kompozycje” – wystawa sztuki dziecięcej

Galeria Ściana Sztuki Dziecka (CKK, parter, hol)

wernisaż: 2 sierpnia, po spektaklu „Legendy polskie” / wystawa dostępna do 31 września w godzinach otwarcia CKK

 

Po raz dziewiąty tuż po zakończeniu spektaklu w ramach Grządki Teatralnej odbędzie się wernisaż wystawy sztuki dziecięcej. Taka sytuacja pozwala, żeby kontakt najmłodszych ze sztuką był szeroki: od aspektów odbioru przedstawienia teatralnego aż po działa sztuki dziecięcej. Dzieci będą miały okazję zobaczyć efekty warsztatów letnich. Formuła zajęć opiera się na zapoznaniu uczestników z wybitnymi postaciami sztuki polskiej i ich dorobkiem artystycznym. Każdorazowo warsztaty kończą się ekspozycją finałową o tym samym tytule. Tegoroczna edycja będzie dedykowana twórczości Jakuba Juliana Ziółkowskiego i Hansa Bellmera. Tytuł brzmi „Ukryte pozy i barwne kompozycje”. Warsztaty poprowadzi Ewa Kokot – edukatorka sztuki, koordynatorka projektu Future Artist.

 

 

 

 

schemat występów:

  • sobotnie i niedzielne wieczory – spektakle teatralne dla dorosłych, wieczory muzyczne i kabaretowe
  • niedzielne popołudnia  spektakle teatralne dla dzieci

 

 

organizator:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz