Macy Gray zaśpiewa w katowickim Spodku

Znakomita amerykańska wokalistka wystąpi 8 października w Katowicach podczas tegorocznej edycji Rawa Blues Festivalu.
image

Międzynarodowa kariera Macy Gray – wokalistki o charakterystycznej, zachrypniętej barwie głosu – rozpoczęła się od muzycznego Mount Everestu. Jej debiut płytowy „On How Life Is” pokrył się trzykrotną platyną w USA oraz poczwórną w Wielkiej Brytanii. Przyniósł też kilka światowych hitów z „I Try” na czele (klip do tego utworu ma 63 miliony wyświetleń na YouTube), za który artystka otrzymała nagrodę Grammy. Później wokalistka była jeszcze pięciokrotnie nominowana do tego prestiżowego lauru.

 

Jej zaproszenie na Rawę Blues pewnie będzie zaskoczeniem dla wiernej publiczności Festiwalu, ale proszę zauważyć, że Macy to artystka, które ostatnio często występuje na jazzowych festiwalach. No i jej styl śpiewania ma wiele bluesowych cech. Chcemy poszerzyć ofertę muzyczną Festiwalu, otworzyć się na nieco inną publiczność, wyjść trochę poza ortodoksyjnych fanów bluesa – mówi Irek Dudek, twórca i dyrektor RBF.

 

Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się „in-door” (pod dachem). Laureat prestiżowej nagrody „Keeping The Blues Alive 2012” w kategorii Festiwal Międzynarodowy, przyznanej przez amerykańską The Blues Foundation. W ostatnich latach, oprócz Spodka, Rawa Blues gościła w nowoczesnej Sali Koncertowej NOSPR, gdzie odbyły się niezapomniane koncerty takich artystów jak Keb’Mo, Rick Estrin & The Nightcats, Eden Brent czy dwukrotnie Irka Dudka w odsłonach z orkiestrą symfoniczną NOSPR-u oraz z własnym Big Bandem.

 

Podczas 40 edycji festiwalu, na festiwalowych scenach wystąpiła czołówka bluesowych artystów z kraju jak i zza granicy m.in.: Junior Wells, Koko Taylor, Keb’Mo, Robert Cray, JJ Grey & Mofro, James Blood Ulmer & Vernon Reid, Otis Taylor, Eric Sardinas czy Blind Boys of Alabama.

 

Macy Gray to czwarta ogłoszona gwiazda tegorocznej Rawy Blues. Dołączyła do Erica Galesa, Mike’a Zito oraz Irek Dudek Big Band. Bilety na Festiwal od 15 maja będą dostępne w sieci Ticketmaster. Kolejne ogłoszenia wykonawców już wkrótce.

 

fot. materiały prasowe rawablues.com

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz