Możdżer. Miller. Namysłowski

To nie jest zwykły duży koncert – to  (przynajmniej) dwa duże koncerty w jednym. Leszek Możdżer i wybitny amerykański basista Marcus Miller w osobnych setach i z własnymi zespołami zaprezentują swoje najnowsze projekty, a dodatkowo wykonają przebój Zbigniewa Namysłowskiego z 1976 roku „Kuyaviak Goes Funky”.
image

W 1978 roku 19-letni Marcus Miller wziął udział w nowojorskiej sesji nagrania napisanego trzy lata wcześniej przeboju Zbigniewa Namysłowskiego „Kuyawiak Goes Funky”. Kompozycja i cała sesja zapadła w pamięci Millera do tego stopnia pozytywnie, że 36 (!) lat później, na jego własną prośbę, dyrektor artystyczny festiwalu Solidarity of Arts Krzysztof Materna umożliwił ponowne (wspólne z Z. Namysłowskim i L. Możdżerem) wykonanie tego utworu podczas finału widowiska Esperanza+, 16 sierpnia 2014 roku na scenie plenerowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. 

 

Tego samego wieczoru powstał pomysł wspólnej polskiej trasy trzech wybitnych osobistości światowego jazzu. 

 

W siedzibie NOSPR Leszek Możdżer zagra wybór swoich najciekawszych projektów, w tym największe przeboje i materiał z najnowszej płyty.

Marcus Miller zagra materiał ze swojej najnowszej, najbardziej osobistej i  zbierającej doskonałe recenzje płyty „Afrodeezia” (Universal, 2015).

 

Koncert jest częścią trasy „Możdżer / Miller / Namysłowski”:

17.11 Poznań / Sala Ziemi / MTP / ul. Głogowska 14
18.11 Warszawa / Torwar / ul. Łazienkowska 6a
19.11 Katowice / NOSPR / pl. Wojciecha Kilara 1
20.11 Wrocław / Narodowe Forum Muzyki / pl. Wolności 1
21.11 Gdynia / Arena / ul. Kazimierza Górskiego 8

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz