Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia wraca do działalności koncertowej

Ewa Bogusz-Moore, dyrektor naczelna i programowa NOSPR, wystosowała list, w którym zapowiada wznowienie działalności koncertowej w czerwcu br.
image fot. materiały organizatora

Szanowni Państwo,

Czekaliśmy długo na ten moment, ale w końcu nadszedł. Mam wielką przyjemność zawiadomić Państwa, że Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia wraca do działalności koncertowej. Muzycy rozpoczęli już próby przed planowanymi na czerwiec koncertami. Muzyka ponownie zabrzmi w naszej wspaniałej sali. Piszę te słowa z radością i wzruszeniem, które to emocje – jestem tego bardziej niż pewna — są w tej chwili naszym wspólnym doświadczeniem.

Pandemia, która na długie tygodnie pozbawiła nas możliwości bezpośredniego spotkania z Państwem, nie pozostaje jednak bez wpływu na nasze przyszłe działania. Program i forma najbliższych koncertów musiały ulec zmianie. Repertuar na najbliższe tygodnie obejmuje dziewięć koncertów w wykonaniu kameralnych składów. W trosce o Państwa oraz muzyków zdrowie i bezpieczeństwo podjęliśmy decyzję, że osiem z nich dostępnych będzie jedynie w transmisji internetowej. To forma nie tylko bezpieczna, ale też otwierająca zupełnie nowe możliwości prezentacji muzyki, które zamierzamy wykorzystać jak najpełniej.

Mam nadzieję, że zechcą nam Państwo towarzyszyć na tym nowym dla nas polu, a nasze koncerty online sprawią Państwu przyjemność. Będą mogli ich Państwo posłuchać na naszej stronie internetowej nospr.org.pl oraz na naszej stronie w serwisie Facebook. Pierwszy już 11 czerwca. Jednocześnie serdecznie zapraszamy 31 maja o 11.00 na antenę TVP Kultura, gdzie zostanie wyemitowany koncert familijny z serii Nie-Wielka Orkiestra.TV „Muzyczny Świat Baśni”.

Pierwszy koncert, na którym będziemy mogli Państwa gościć z powrotem w naszej sali zaplanowany jest na 26 czerwca. Mamy ogromną nadzieję, że znów spotkamy się na widowni, żeby wspólnie cieszyć się muzyką. O możliwości zakupu biletu na ten koncert będziemy Państwa informować niebawem.

Z poważaniem,
Ewa Bogusz-Moore, dyrektor naczelna i programowa NOSPR

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz