Odlotowa Galeria – studenci ASP na lotnisku w Katowicach

Co zrobić na lotnisku z wolnym czasem, kiedy czeka się na samolot? Katowicka Akademia Sztuk Pięknych i lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach znalazły rozwiązanie tego odwiecznego problemu. Wolny czas będzie można teraz spędzić w Odlotowej Galerii.  
image

Odlotowa Galeria zamienia się w umowną halę przylotów i odlotów. Każdy z 17 projektów zaprowadzi podróżnego w nieznane rejony Śląska, ale nie tylko.

 

Przylot

Wyobraź sobie więc, że przylatujesz do Katowic. W Odlotowej Galerii znajdziesz kolekcję odzieży w przewrotny sposób inspirowaną śląską tradycją (projekt Asi Sowuli), można też obejrzeć zestaw naczyń na potrawy regionalne (praca Marcina Kratera), wyszukać dobre imprezy w mobilnej wyszukiwarce Maćka Majera czy zapoznać się z śląskimi mitami, autorsko zilustrowanymi przez Ewę Kucharską. Koniec z szarym i nieprzyjaznym Śląskiem, witamy w nowoczesnej krainie pełnej niespodzianek!

 

Odlot

Absolwenci ASP w Katowicach zadbali także o to, by wylatując z naszego miasta wziąć ze sobą bagaż ciekawych doświadczeń i wiedzy. Będąc już zaznajomionym ze śląską moderną (dzięki przewodnikowi Zosi Oslislo), można, wylatując z Katowic, śmiało wyruszyć na odkrywanie gdyńskiej architektury z przewodnikiem po trasach modernistycznej Gdyni Izy Jackowskiej. Dla tych, których fascynuje Wielka Brytania i tam się wybierają, niezbędnikiem będzie przejrzenie „Know-Hau!“ Magdy Koźlickiej. Można w tę podróż zabrać jedzenie w opakowaniach wielokrotnego użytku Malwiny Stępień. To tylko przykłady, w jaki sposób dyplomy absolwentów katowickiej ASP mogłyby być odpowiedzią na realne potrzeby ludzi, nie tylko w podróży.

 

Odleć z designem

Odlotowa Galeria jest przestrzenią, która w prosty sposób za pomocą produktów i projektów graficznych wyjaśnia, że projektowanie towarzyszy nam w każdym momencie życia i każda rzecz, która nas otacza ma swojego autora.

 

Prace katowickich absolwentów Wydziału Projektowego pokazują szerokie spektrum możliwości współczesnego designu. Przyświeca im idea funkcjonalności i praktyczności z  dużą domieszką kreatywności.

 

Studiuj w ASP Katowicach

Wydział Projektowy katowickiej Akademii Sztuk Pięknych prowadzi dwa kierunki studiów: projektowanie graficzne i wzornictwo. To tutaj można, dzięki wykwalifikowanej kadrze i dobrze wyposażonym pracowniom, zdobyć umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu projektanta.

 

Czy wiecie, że jeden z autorów prezentowanych na wystawie prac – Łukasz Paszkowski – ma już na swoim koncie „Oscara” w dziedzinie designu – Red Dota. Dwie z prac pokazywanych na wystawie „Szlak architektury modernistycznej” oraz „Śląskie mity” możecie kupić w księgarniach, a serwis „Decybele Dizajnu”, poświęcony projektowaniu w muzyce, ma wśród swoich fanów uznanych artystów ASP.

 

Więcej dowiesz się tutaj.

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz