Odpust u Babci Anny

Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych przy wsparciu partnerów i mieszkańców zaprasza po raz siódmy do Nikiszowca na „Odpust U Babci Anny”.
image

Jest to jedno z tych wydarzeń, które towarzyszyły zmianie Nikiszowca i wypromowały osiedle jako wizytówkę Miasta Katowice i regionu - miejsce ciekawych wydarzeń i inicjatyw. Odpust to okazja do integracji mieszkańców dzielnicy ze społecznością całego miasta i regionu oraz do pochwalenia się wspominaną pozytywną zmianą oraz kulturą naszego regionu. Charakter Odpustu „U Babci Anny”, jego aura i koloryt sprawia, że z roku na rok staje się coraz liczniej odwiedzaną imprezą.

 

W ramach imprezy planowane są m.in. koncerty plenerowe, zabawy dla dzieci, karuzela, zamki dmuchane i inne atrakcje. Jak zwykle w trakcie naszych imprez prezentowane będzie lokalne i regionalne rękodzieło. Czynne będą lokalne kawiarenki i restauracje. Będzie można skosztować typowych odpustowych maszketów oraz potraw tradycyjnej śląskiej kuchni. W tym roku spodziewamy się ok. 100 wystawców.

 

Impreza w części handlowej rozpocznie się o godz. 10.00. Część integracyjna w postaci karuzeli, zamków dmuchanych i innych atrakcji dla najmłodszych rozpocznie się o godz. 12.00. Natomiast koncerty na scenie będą towarzyszyć Odpustowi od godz. 13.30. Wystąpią m.in. Orkiestra Dęta Kopalni Wieczorek (ok. godz. 15.00), Kabaret Antyki (godz. 16.00), zespół Highway (godz. 19.00) i inni. O godz. 18.00 w Kościele św. Anny odbędzie się koncert „Fantazja na flet i harfę".

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz