OFF Festival Katowice 2013: „Piaskoffnica” czyli alternatywa dla maluchów

Nie wszyscy rodzice przyjeżdżający na OFFa mogą dzieci zostawić w domu i nie wszyscy chcą. Organizatorzy pomyśleli o uczestnikach imprezy i o ich pociechach. Strefa dla dzieci, czyli „Piaskoffnica”, zaprasza codziennie od otwarcia bram do zachodu słońca.
image

„Piaskoffnica” to m.in. piaskownica z zabawkami, starannie wybrane książki dla dzieci, gry planszowe, przewijak dla maluchów, mikrofala do podgrzewania jedzenia, leżaki, koce itp. plus strefa dla rodziców, gdzie można wypić kawę i odsapnąć.

 

To także miejsce, w którym dzieci będą mogły wziąć udział w Kreatywnych warsztatach „Dada”. Warsztaty będą się odbywały w systemie godzinnym, codziennie od godz. 16.30 do godz. 19.30, w grupach po 25 dzieci każda.

program warsztatów:

piątek, 2 sierpnia
„Latajace karpie” - warsztaty konstruktorskie


Warsztaty na których powstaną bajecznie kolorowe latawce przynoszące szczęście, takie jakimi bawią się dzieci w Japonii. Dzieci dowiedzą się również, dlaczego karp w Japonii to symbol szczęścia i wytrwałości. Latawiec zostanie zrobiony z cienkiej bibułki i może stanowić zarówno dekorację dziecięcego pokoju, jak i oryginalną zabawkę.

sobota, 3 sierpnia
Torebki z banera - warsztaty designu


Wraz z dzieciakami zostaną stworzone dizajnerskie torebki, saszetki i kosmetyczki, używając do tego celu siatki banerowej - odpadów poprodukcyjnych. Dodatkowo dzieci wykonają proste ozdoby w formie kolorowych nalepek. Poznamy historię torebki i dowiemy się, jak projektanci wykorzystują w swojej pracy nietypowe materiał. Ideą warsztatów jest pobudzenie ich uczestników do świadomego projektowania i ponownego wykorzystania materiałów znajdujących się w ich otoczeniu.

niedziela, 4 sierpnia
„Sekretnik” - warsztaty plastyczne


Tym razem zostanie wykonany „sekretnik” na festiwalowe skarby, czyli sprytne schowki na waszych pociech największe znaleziska. Niezbędny gadżet każdego małego zbieracza.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz