Ogólnopolski Konkurs Recytatorski i Mały OKR właśnie ruszają!

Kolejny raz Regionalny Instytut Kultury w Katowicach organizuje miejską oraz regionalną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz Małego OKR. Wkrótce poznamy najlepszych recytatorów regionu i kraju!  
image

Mały OKR 2019

 

25-27 marca 2019 r. od godz. 10.00 w Teatrze Korez w Katowicach odbędą się przesłuchania w ramach eliminacji regionalnych Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Mały OKR 2019.

 

Regulamin

Karta zgłoszenia

 

Karty zgłoszeń prosimy przesłać do 15 marca 2019 r. na adres organizatora: Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, ul. Teatralna 4, 40-003 Katowice.

 

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski 2019 

 

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach jest organizatorem eliminacji regionalnych 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych i dorosłych. Przesłuchania konkursowe odbędą się 8-10 kwietnia 2019 roku od godz. 10.00 w Teatrze „Korez” w Katowicach.

 

Regulamin i karta zgłoszenia na 64. OKR do pobrania na stronie konkursu: www.scena.tkt.art.pl

Karty zgłoszeń prosimy przesłać do 25 marca 2019 roku na adres organizatora: Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, ul. Teatralna 4, 40-003 Katowice.

 

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest przedsięwzięciem o charakterze artystyczno-edukacyjnym. Jest to najstarszy i najważniejszy konkurs recytatorski w całej Polsce, w którym laureatami było wielu później znanych i cenionych polskich aktorów. Nie ma podobnego konkursu w Europie. W konkursie udział biorą uczniowie zerówek, szkół podstawowych, ponadpodstawowych i dorośli. Konkurs ma służyć pielęgnowaniu kultury języka ojczystego, a także rozbudzaniu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych zainteresowania sztuką recytacji. Udział w eliminacjach wzmacnia zainteresowanie uczestników literaturą piękną i pozwala skonfrontować swoje umiejętności ze zdolnościami innych osób.

 

Konkurs obejmuje 4 turnieje: Recytatorski, Poezji Śpiewanej, Teatrów Jednego Aktora, Wywiedzione ze słowa.

 

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach jest także pomysłodawcą konkursu recytatorskiego Mały OKR, który adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w subregionie katowickim. RIK od ponad 10 lat organizuje i koordynuje eliminacje konkursu na etapach: środowiskowych, miejskich, regionalnych. „Mały OKR” przygotowuje uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z subregionu katowickiego do późniejszego uczestnictwa w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim dla szkół ponadpodstawowych i dorosłych.

 

Organizatorem Centralnym Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego jest Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie.

 

 


 

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach  jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz