PechaKucha Night Katowice vol. 17

Kolejna edycja PechaKucha Night odbędzie się w klubie Królestwo w Katowicach.
image

Między 30 września a 2 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędą się 2. Śląskie Targi Książki. Śląskie Targi Książki to ogólnopolskie tętniące życiem wydarzenie kulturalne, skierowane do miłośników literatury - czytelników, a także wszystkich grup zawodowych, które książkę tworzą i promują – autorów, tłumaczy, wydawców, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy także krytyków literackich, dziennikarzy i blogerów.

W związku z tymi wydarzeniami, podczas 17. edycji PechaKucha Night Katowice porozmawiamy o książkach, pisaniu, bibliotekach i czytaniu.

Organizatorzy poszukują prelegentów! Jeśli macie ochotę wystąpić, to zapraszamy do kontaktu pod numerem tel.: 664-428-550, mailowo: pknkatowice@gmail.com.

Pecha Kucha („peczakcza” - po japońsku „pogawędka”) to impreza organizowana w ponad 800 miastach na całym świecie. Jej pomysłodawcami są architekci Astrid Klein i Mark Dytham z Klein Dytham Architecture w Tokio. To rodzaj nieformalnego spotkania, na którym zaprezentować może się każdy, kto ma coś ciekawego do powiedzenia - wiek, status zawodowy czy materialny są bez znaczenia - liczy się inwencja! PechaKucha Night ma charakter otwarty i niekomercyjny, ma być okazją do spotkań ludzi twórczych, do pokazania ciekawych projektów szerszej publiczności i swobodnej wymiany myśli.

Uczestnicy imprezy prezentują swoje pomysły wg. prostego schematu: 20 × 20, czyli 20 slajdów po 20 sekund na jeden slajd, co daje w sumie 6 minut i 40 sekund prezentacji. Tematem może być na przykład właśnie utworzona kreatywna przestrzeń, budynek, projekt mebli, kampania reklamowa, kolekcja ubrań, grafika, nowy event, inicjatywa społeczna, czy po prostu pomysł, o którym powinien dowiedzieć się cały świat.

Pecha Kuchę koniecznie należy uzupełnić dużą dawką rozmów, muzyki, napojów i dobrej zabawy.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz