Piaskoffnica na OFF Fesivalu

W tym roku na terenie festiwalu znów zagości Piaskoffnica, a tam moc atrakcji dla najmłodszych: zabawy, warsztaty, joga oraz spotkanie z autorami książeczek dla dzieci. Trochę starszym proponujemy zaś poranne medytacje pod okiem doświadczonego nauczyciela zen.
image Off Festival, fot. materiały prasowe organizatora

Organizatorzy Festiwalu wychodzą z takiego samego założenia jak Boards of Canada na swoim debiutanckim albumie: „Music Has the Right to Children”. Z tego powodu już po raz kolejny dokładają starań, aby teren festiwalowy był przyjazny najmłodszym. Już przy okazji ostatnich ogłoszeń zapraszali dzieci na koncert Jerza Igora, czas na kolejne niespodzianki.

 

Codziennie na OFF Festivalu działać będzie Piaskoffnica – specjalna strefa, w której odbywać się będą zabawy i warsztaty dla najmłodszych. Kreatywne zajęcia na wesoło poprowadzi m.in. DADA Warsztat Dziecięcej Twórczości – śląska grupa, która za sprawą swojego programu stara się zbudzić w dzieciach zainteresowanie nauką i sztuką. W tym celu podejmowała współpracę z takimi firmami jak Kafti Design czy Medusa Industry. Wspólny projekt z tą pierwszą przyniósł DADZIE nagrodę specjalną w konkursie Śląska Rzecz. W tym roku grupa poprowadzi warsztaty zatytułowane „DADOWE Cuda Wianki” oraz „DADOWE Tekturowe Zabawki. Interaktywne Warsztaty Projektowo-Konstruktorskie”.

 

W Piaskoffnicy zorganizowana zostanie również zabawa w podchody oraz przygotowana z myślą o dzieciach joga na trawie. Zajęcia poprowadzi Basia Zakrzewska – joginka po rocznej szkole w Chinach oraz specjalnym kursie jogi dla dzieci organizowanym przez Rainbow Kids Yoga w Szanghaju. Ponadto w sobotę i niedzielę Piaskoffnicę odwiedzą autorki książek dla dzieci. 2 sierpnia w strefie dla najmłodszych zjawi się Tina Oziewicz – autorka kultowej już pozycji „O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką”. Dzień później w Piaskoffnicy gościć będzie Monika Hanulak –zajmująca się ilustrowaniem oraz projektowaniem książek dla najmłodszych. Laureatka prestiżowych nagród w kraju i zagranicą. Dzięki swojemu talentowi i wyobraźni przybliżała przedszkolakom Tuwima (i wielu innych), a nastolatkom profesora Kołakowskie go („Debata filozoficzna Królika z Dudkiem o Sprawiedliwości”).

 

Oczywiście organizatorzy nie mogli zapomnieć o tych troszkę starszych. W sobotni i niedzielny poranek mieszkańców Miasteczka Festiwalowego zapraszają na bezpłatne medytacje prowadzone przez Sthamana Marka Prejznera. Ten doświadczony nauczyciel związał się ze środowiskiem buddystów jeszcze w czasach stanu wojennego. W połowie lat 80. brał udział  w budowie głównego, funkcjonującego do dziś ośrodka Związku Buddystów Zen „Bodhidharma” w Warszawie – Falenicy. Później zdecydował się jednak na wyjazd z kraju, by przez następne piętnaście lat zgłębiać nauki w Stanach Zjednoczonych. Medytacje prowadzone przez Sthamana rozpoczynają się o 7.30 i trwają godzinę. Osoby zainteresowane proszone są o zabranie ze sobą karimat, koców i materaców dający komfort medytacji w pozycji siedzącej.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz