Piękno muzyki kameralnej w Muzeum Archidiecezjalnym

Lutowy koncert w Muzeum Archidiecezjalnym to propozycja dla melomanów, którzy kochają muzykę kameralną. Tym razem w programie muzycznego wieczoru znalazły się dwa arcydzieła – Wolfganga Amadeusza Mozarta i Feliksa Mendelssohna.
image

Z tak wymagającym wielkich umiejętności i dojrzałości repertuarem postanowili zmierzyć się utalentowani młodzi instrumentaliści studiujący w katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego.

 

Żeński kwartet smyczkowy Al Pari powstał zaledwie rok temu pod wpływem wspólnej pasji do uprawiania muzyki kameralnej. Dotychczasowy życiorys artystyczny każdej z jego członkiń potwierdza tę deklarację, bowiem występowały już wcześniej w różnych zespołach kameralnych (duety, tria), zdobywając nagrody na międzynarodowych konkursach poświęconych kameralistyce. W 2017 roku Al Pari otrzymał stypendium fundacji Hansa i Eugenii Jütting i został zaproszony do udziału w koncertach organizowanych w niemieckim Stendal.

 

Zespół rozwija obecnie swoje umiejętności pod kierunkiem prof. Szymona Krzeszowca. Nawiązuje również współpracę z innymi artystami, tym razem z wybitnym klarnecistą Bartłomiejem Dobrowolskim, laureatem m.in. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

 

wystąpi:
Kwartet Smyczkowy Al Pari:
Marta Lucjan – skrzypce
Alicja Miruk-Mirska – skrzypce
Magdalena Maier – altówka
Elżbieta Rychwalska – wiolonczela
Bartłomiej Dobrowolski – klarnet
Aleksandra Rudzka-Kurdyś – prowadzenie koncertu

 

w programie:
W.A. Mozart – Kwintet klarnetowy A-dur KV581
F. Mendelssohn-Bartholdy – Kwartet smyczkowy a-moll op. 13 nr 2

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz