Piknik z Biblioteką Śląską

Zapraszamy na piknik w parku przy Bibliotece Śląskiej w Katowicach w sobotę 24 września w godzinach od 11.00 do 15.00.
image

Celem imprezy jest promocja literatury, zdrowia, sportu i aktywności fizycznej oraz integracja mieszkańców Śląska.


O godzinie 12.00 spod wejścia głównego Biblioteki Śląskiej wyruszy Parada Retro. Do udziału w niej zapraszamy wszystkich rowerzystów. Właściciele rowerów miejskich, górskich i trekkingowych będą mogli skorzystać z porad (dotyczących m.in. akcesoriów rowerowych) konsultanta firmy TAURUS. Gościem pikniku będzie znany katowicki kolekcjoner Wojciech Mszyca, który zaprezentuje zabytkowe rowery i przybliży ich historię.


Będzie można zobaczyć pokaz samoobrony w wykonaniu Darii Szefer – wicemistrzyni Europy w karate, pokaz tańca towarzyskiego i jazdy na rolkach oraz
wziąć udział w warsztatach jogi i rozegrać partię szachów z mistrzem międzynarodowym Jackiem Bielczykiem. Przez cały czas trwania pikniku do dyspozycji będą konsultanci z zakresu dietetyki, masażu i zdrowego odżywiania, którzy podpowiedzą, w jaki sposób dbać o swoje zdrowie. Entuzjaści świeżo palonej kawy, dobrej herbaty i smacznych potraw będą mieli okazję do degustacji i nabycia tych produktów. Miłośników pięknych przedmiotów zapewne zainteresuje stoisko z wyrobami artystycznymi wykonanymi przez osoby niepełnosprawne.

 

Przewidziano również różnorodne atrakcje dla dzieci.


Oprawę muzyczną w stylu retro zapewnią Kaja Kosowska i Krzysztof Woźniczka.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz