Potencja: Soundcheck

Jedyna wspólna wystawa Potencji w Polsce w tym roku. „Soundcheck” pokazuje muzyczne fascynacje Karoliny Jabłońskiej, Tomka Kręcickiego i Cyryla Polaczka w charakterystyczny dla nich sposób.
image

Znaczące detale, ironiczne przedstawienia muzycznych akcesoriów i atrybutów władzy muzyka nad tłumem, poetyka na pograniczy jawy i snu, dynamika zdarzeń skontrapunktowana pastelowym bezruchem życia zamkniętym w jednym kadrze.

 

Najnowsze obrazy autorstwa członków Potencji mają ciągle w sobie ten filmowy pazur, wyraźną narracyjność i zdolność do opowiadania za pomocą symboli i skrótów.

 

Trio Jabłońska – Kręcicki – Polaczek pokazuje świat trochę przerysowany, skupiony na ironicznym podejściu do rytuałów codzienności i iskrzący od zabawnych scen, ale często bolesny od niechcianych prawd. Każdy z nich robi to na swój autorski sposób, ale nie wyklucza dialogu pomiędzy tymi pracami. Nieznośna lekkość bytu złapana na gorącym uczynku malowana przez Potencję to świat marzeń, niespełnionych ambicji i zadyszki młodości.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook