Puls Ziemi – widowisko muzyczne Józefa Skrzeka

Multiinstrumentalista i założyciel legendarnego zespołu SBB – Józef Skrzek zaprasza na koncert z okazji jubileuszu 150-lecia Katowic, 29 września o godz. 19.00.
image Józef Skrzek, fot. materiały prasowe organizatora

Józef Skrzek przygotował muzyczną suitę zatytułowaną „Puls Ziemi”. Muzyka popłynie z samego serca miasta, bo specjalna scena (projektu Tomasza Koniora) stanie na środku katowickiego Rynku.

 

Do projektu Józef Skrzek zaprosił wielu przyjaciół – znakomitych muzyków, z którymi współpracuje od lat, i którzy wraz z nim wykonają ten jedyny w swoim rodzaju koncert.

 

Na scenie wystąpią m.in.:
Natalia Sikora – aktorka i wokalistka, laureatka konkursu SuperDebiuty Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2013 roku oraz zwyciężczyni II edycji programu The Voice of Poland.


Manuel Göttsching – legendarna postać światowej sceny muzyki elektronicznej, jeden z ojców chrzestnych nurtu krautrock. Założona przez niego wraz m.in. z Klausem Schulze grupa Ash Ra Tempel wymieniana jest dziś jednym tchem z takimi gigantami jak Kraftwerk.


Paul Lawler – brytyjski multiinstrumentalista i twórca muzyki elektronicznej, ukrywający się także pod pseudonimem Max van Richter czy Arcane. Niemal 600 jego utworów wykorzystano w filmach, serialach czy produkcjach telewizyjnych.


Misha Ogorodov – klawiszowiec dzielący z Józefem Skrzekiem pasję do gry na syntezatorach typu Moog czy Rhodes piano. Wpływ na jego twórczość miała polska muzyka lat 60. i 70., m.in. Czesława Niemena czy SBB. Współpracował z takimi postaciami jak Ian Gillan (Deep Purple) czy Ken Hensley (Uriah Heep).

 

Listę wykonawców dopełni legendarny zespół SBB, skrzypaczka Elżbieta Skrzek oraz Mirosław Muzykant.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz