Randka z kinem

Instytucja Filmowa Silesia Film zaprasza od 12 lutego na walentynkowe pokazy w kinach Kosmos, Światowid, Kinoteatrze Rialto w Katowicach oraz Kinie Bałtyk w Raciborzu i Janosik w Żywcu.
image

W Kinie Kosmos w Katowicach wspólne świętowanie zaczyna się już w sobotę, 13 lutego i trwa do niedzieli. W repertuarze dwa przedpremierowe pokazy filmowe – oba będziemy mogli obejrzeć zarówno w sobotę, jak i w niedzielę: „W co grają ludzie” (2020) - fińska, słodko-gorzka komedia o pokoleniu obecnych trzydziestolatków oraz inspirowany bestsellerową powieścią Jacka Londona dramat „Martin Eden” (2019): czyli rozgrywająca się w pięknym Neapolu historia wielkiej miłości wpisana w niepokoje społeczno-polityczne.


Kinoteatr Rialto w walentynkowe popołudnie wraca do cieszącej się ogromną popularnością francuskiej komedii romantycznej z Danielem Auteuilem i Fanny Ardant – „Poznajmy się jeszcze raz” (2019). Oprócz rewelacyjnej obsady zachwyca błyskotliwy scenariusz, a także lekkość, z jaką reżyser Nicolas Bedos dotyka uniwersalnych tematów: miłości, przemijania, pokoleniowych różnic. Pełen humoru przebój francuskiego kina działa jak filmowy afrodyzjak, przypominając, że najlepsze czasy i najpiękniejsze chwile to te, które przeżywamy teraz.


Francuską komedię będą mogli zobaczyć również ci widzowie, którzy wybiorą się w niedzielne popołudnie do Kina Światowid – tym razem – prosto z oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes – przedpremierowy pokaz filmu „Weselny toast". Historia neurotycznego Adriena, który postanawia walczyć o ukochaną, ma w sobie wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii, czułość i humor.
Na zakończenie wieczoru katowicki Światowid przygotował dla swoich widzów zupełnie niezwykły seans, który z pewnością zadowoli fanów kina grozy, miłośników wysublimowanej estetyki lat 60. i wszystkich, którzy w kinie cenią sobie inteligentną zabawę konwencją. „Czarownica miłości” (2016) Anny Biller, opowiadająca o perypetiach młodej wiedźmy zdeterminowanej, by znaleźć – i zatrzymać – miłość swojego życia, to z pewnością nietuzinkowa propozycja na walentynkowy wieczór.


„Czarownica miłości” znalazła się również w walentynkowym repertuarze żywieckiego Kina Janosik, gdzie będzie pokazywana w ramach wieczornego seansu Ekskluzywne Walentyny. A po południu w Janosiku – Walentyny na wesoło, a w nich „Palm Springs” (2020). Historia zaskakującego romansu dwójki młodych ludzi, którzy trafiają w… pętlę czasową i ciągle od nowa przeżywają ten sam dzień okazała się rewelacją festiwalu Sundance. To wybuchowa, szalona i błyskotliwa komedia, idealna na czasy, gdy wszystko wydaje się bez sensu i być może najlepszym rozwiązaniem jest szalona impreza.


Kino Bałtyk w Raciborzu na Walentynki proponuje melodramat „After 2” – kontynuację hitu kinowego na podstawie powieści Anny Todd o tym samym tytule.


Więcej na www.silesiafilm.com oraz na Filmowa.net.


Bilety na seanse dostępne są na stronie Filmowa.net oraz w kasach kin po ich otwarciu.


Seanse nadal będą odbywać się w reżimie sanitarnym. W kinie obowiązuje zachowanie dystansu, zasłanianie nosa i ust maseczką oraz limit 50% miejsc na widowni.

 

 


Instytucja Filmowa Silesia Film jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

 

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz