Śląska Akademia Liderów

Śląska Akademia Liderów to bezpłatny projekt edukacyjno-szkoleniowy dla studentów z województwa śląskiego, którzy chcą podnosić swoje kompetencje i umiejętności liderskie, by następnie w swoich społecznościach lokalnych prowadzić projekty na rzecz tych społeczności czy też działać w sektorze NGO.
image fot. mat. prasowe organizatora

Akademia składa się trzech weekendowych zjazdów szkoleniowych w Ustroniu (organizatorzy zapewniają noclegi i wyżywienie), w ramach każdego z nich odbędą się:

  • zajęcia z rozwoju kompetencji liderskich – m.in. komunikacja w zespole, wystąpienia publiczne
  • zajęcia szkoleniowe z zarządzania projektem – m.in. planowanie, zarządzanie ludźmi
  • konwersatoria – spotkania z liderami społeczności lokalnych.

 

Po części szkoleniowej każdy uczestnik Akademii będzie miał okazję sprawdzić nabyte umiejętności w praktyce i poprowadzić swój projekt. Każdy uczestnik otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie projektu oraz certyfikat uczestnictwa w szkoleniach. Najlepsi absolwenci otrzymają możliwość odbycia praktyk w podmiotach NGO i agencji PR.

 

W projekcie mogą wziąć udział wszyscy studenci mieszkający lub studiujący w województwie śląskim.

 

Wyślij CV i list motywacyjny na adres rekrutacja@akademia-liderow.org w terminie do 16 kwietnia 2014.

 

– Pamiętaj, by w liście motywacyjnym przekonać nas, że to właśnie Ciebie mamy wybrać do naszego projektu – podkreślają organizatorzy.

 

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie projektu (www.akademia-liderow.org) lub na Fanpage na Facebooku (tutaj).

 

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. Organizatorem projektu jest stowarzyszenie Instytut Regionalny w Katowicach.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz