Spektakl „Miejsce zdarzenia” - after Festiwalu Nowej Scenografii

Dobre wieści dla tych, którym nie udało się dotrzeć na wrześniową premierę spektaklu „Miejsce zdarzenia. Surrealistyczna impresja inspirowana literaturą kryminalną” Maćko Prusaka, Marty Giergielewicz i Bartłomieja Jana Sowy, przygotowanego na 4. edycję Festiwalu Nowej Scenografii. Na kolejną odsłonę prawdziwie kryminalnej historii zapraszamy już 24 oraz 25 listopada na podziemny parking Muzeum Śląskiego, gdzie przedmioty – świadkowie zdarzenia snuć będą tajemniczą opowieść.
image Spektakl „Miejsce zdarzenia”, fot. materiały prasowe organizatora

Spektakl „Miejsce zdarzenia” to surrealistyczna opowieść o miejscu, które tak naprawdę nikogo nie interesuje. Dopiero gdy coś się zdarzy, zaczyna się zauważać jego niepowtarzalny urok lub grozę. Na parkingu podziemnym mało kto przebywa dla przyjemności. Na ogół ludzie przemykają jego alejami w poszukiwaniu swych aut, nieczuli na dyskretny urok betonowych elementów architektonicznych.

 

Główny, a zarazem jedyny bohater w tej niebudzącej szerszego zainteresowania przestrzeni napotyka przedmioty, które zdecydowanie nie powinny się tam znaleźć. Radio i suszarka stają się świadkami zdarzenia, o którym mogłyby wiele powiedzieć, ale wolą milczeć. Detektyw przybywający na miejsce zdarzenia, choć odrobinę rozkojarzony, musi przeprowadzić śledztwo oraz przesłuchać świadków. Bezpieczna otchłań parkingu nagle wypełnia się łopotem skrzydeł i okazuje się hitchcockowską „piwnicą psychologiczną”.

 

Na spektakl obowiązuje rezerwacja miejsc do 18 listopada 2016 r. pod adresem m.hermanowicz@scenografia-polska.pl. Przypominamy także o możliwości obejrzenia instalacji scenograficznych Justyny Łagowskiej, Aleksandry Wasilkowskiej, Małgorzaty Szydłowskiej oraz Mirka Kaczmarka w każdy weekend od 14.10 do 27.11.2016 r. w godz.od 10.00 do 20.00 w siedzibie Muzeum Śląskiego w Katowicach przy al. W. Korfantego 3.

 

Idea, koncept, wykonanie: Maćko Prusak, Marta Giergielewicz, Bartłomiej Jan Sowa 
Głosu użyczyli: Anna Błaut, Ewelina Paszke-Lowitzsch, Bartosz Woźny 
Realizacja światła: Wacław Czarnecki 
Realizacja dźwięku: Andrzej Bączyński 
Produkcja: Muzeum Śląskie, 4. edycja Festiwalu Nowej Scenografii: Miejsca, nie-miejsca 
Producent wykonawczy: Marlena Hermanowicz

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz