Spotkanie literacko-muzyczne: Marian Sworzeń – Antonin Dvořák

W audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej zaplanowano kolejny koncert z cyklu „Filharmonia w starej Bibliotece″. Gościem specjalnym będzie Marian Sworzeń.
image Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej, fot. www.bs.katowice.pl

Marian Sworzeń, urodzony w Katowicach (1954), od 1980 roku mieszkający w Mikołowie. Prawnik z wykształcenia i zawodu, z zamiłowania pisarz, członek Polskiego PEN Clubu, autor słuchowisk radiowych, sztuk scenicznych i powieści, m.in. „Czaadajew” („Dialog” 2007), „Niepoprawni” (2006), „Melancholia w Faustheim. Powieść o rewolucji w Monachium” (2008). Laureat Nagrody Literackiej Gdynia 2012 w dziale eseistyka za „Opis krainy Gog” – fascynujący reportaż z podroży śladami Nikołaja Gogola. Kiedy był radnym i wiceburmistrzem Mikołowa doprowadził do utworzenia w mieszkaniu Rafała Wojaczka Instytutu Mikołowskiego.

 

W muzycznej części spotkania wykonana zostanie Serenada na smyczki E-dur (Smyčcová Serenada E dur) op. 22 Antonina Dvořáka (1841–1904), powstała w niespełna dwa tygodnie w maju 1875 roku i pozostająca do dziś jednym z najpopularniejszych dzieł orkiestrowych kompozytora.

 

wystąpią:

Marian Sworzeń – gość specjalny koncertu

Śląska Orkiestra Kameralna

Robert Kabara – dyrygent

 

Violetta Rotter-Kozera (TVP Katowice) – gospodarz koncertu

 

program:

Antonín Dvořák – Serenada E-dur op. 22

Moderato

Tempo di Valse

Scherzo : Vivace

Larghetto

Finale: Allegro vivace

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz